NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Mszą na cmentarzu rozpoczęto obchody Święta Niepodległości

 

                11 listopada uroczyście obchodziliśmy Rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość, w której udział wzięli: władze gminy, radni Rady Gminy, radni Rady Powiatu, delegacje pocztów sztandarowych szkół, straży pożarnych, zakładów pracy, a także przedstawiciele organizacji społecznych i liczna rzesza mieszkańców Małkini. Uroczystość odbyła się na cmentarzu wojskowym w lasku małkińskim, a rozpoczęła się mszą świętą, którą sprawował ks. kanonik Kazimierz Szymański w asyście wikariuszy i proboszcza parafii Prostyń.

                Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych, następnie głos zabrał wójt gminy Marek Kubaszewski. W swoim wystąpieniu powiedział m.in..

 

„Czcigodni Kapłani według dostojeństwa,

Szanowni Państwo

Osiemdziesiąt sześć lat temu nasza Ojczyzna powróciła do rodziny niepodległych państw europejskich. Dzień 11 listopada - symbol wolnej, niepodległej Polski obchodzimy z patriotyczną dumą i radością. Po latach niewoli, dramatów, nieszczęść wielu polskich rodzin i wielu pokoleń, cieszymy się wolnością.

Dzień Niepodległości to czas, gdy składamy hołd wszystkim, którzy poświęcili swe życie działając na rzecz wolnej Polski, poświęcili się dla swych dzieci i rodzin. Lista tych ludzi, bohaterów jest długa, są na niej Znani i ci Bezimienni; zwykli ludzie, którzy w mniejszy lub większy sposób zabiegali o przetrwanie polskiej tradycji, kultury, religii i języka. To dzięki nim mamy dziś Polskę w takim kształcie - przede wszystkim Polskę niepodległą i żyjąc tu możemy cieszyć się wolnością!

W naszej historii są też wielkie nazwiska ludzi, którzy zagrzewali i prowadzili Polaków do walki, wśród nich nie sposób nie wymienić Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego pomnik od kilku lat stoi w centrum Małkini. Ten pomnik to żywy dowód historii, to monolit, nad którym muszą zastanowić się młodzi ludzie idąc do szkoły. To w końcu dowód naszej wdzięczności za suwerenną Polskę.

 

Poczet Sztandarowy 13 PP AK

 

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym oddajmy wspólnie honory i wyraźmy wdzięczność wszystkim ludziom pracującym na rzecz naszej wolności i niepodległości. Głośno wyraźmy szacunek tym, którzy budowali naszą ojczyznę. Polskie dążenie do wolności i demokracji zawsze było patriotycznym zadaniem, na naszą wolność pracowały całe pokolenia. Możemy być z nich dumni i w dalszym ciągu wspólnie pracować nad polepszeniem naszych warunków życia.

- strona 1 -

 

 

Dlatego dzisiejszy dzień jest dla nas szczególnie wyjątkowy. Zarazem jest to dzień zadumy, jak i wielkiego szczęścia. Już osiemdziesiąt sześć lat jesteśmy gospodarzami u siebie, kroimy własne życie według własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości.

Szanowni Państwo,

W tym miejscu, na tym symbolicznym Cmentarzu Żołnierzy Polskich, zwracam się do wszystkich mieszkańców, a szczególnie do młodego pokolenia, z apelem o aktywność, wysiłek i podjęcie wyzwań, które stoją przed nami. Przecież drzemie w nas siła i ogromny potencjał, potencjał hartowany od wieków. Nie wolno nam zawieść przeszłych i przyszłych pokoleń. Pewne jest, że to dzięki naszej odwadze, patriotycznej wierze w Polskę, istniejemy na mapach Europy i świata. Składam hołd pamięci tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność naszej Ojczyzny.

 Szanowni Państwo,

Kończąc, dodam tylko, że tak dużo zależy od nas samych i oby tak zawsze było! Tak nam dopomóż Bóg!”

 

Program poetycki w wykonaniu młodzieży

 

Po wystąpieniu wójta, młodzież z koła recytatorskiego Gminnego Ośrodka Kultury pod kierunkiem p. Henryki Godlewskiej zaprezentowała wspaniały program poetycki. Przygotowane utwory wprowadziły zebranych w zadumę i podkreśliły rangę obchodzonego święta.

 

Uroczystość zakończono przed pomnikiem J. Piłsudskiego

 

Po mszy zebrani udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby złożyć tam wiązanki kwiatów oddając tym samym hołd zarówno Marszałkowi jak i tym wszystkim, którzy przez lata walczyli o naszą niepodległość.

 

Na zakończenie pragnę serdecznie podziękować wszystkim za udział w obchodach tego jakże ważnego dla nas święta. Szczególne podziękowania składam delegacjom pocztów sztandarowych, które uświetniły i dodały rangi uroczystości.

Wyrazy podziękowania kieruję także do naszej Policji, która po raz kolejny wzorowo wywiązała się ze swojej pracy, odpowiednio zabezpieczając przemarsz uczestników uroczystości.

 

                                               AS

 

☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺

 

Gala boksu w Małkini

 

19 sportowców, trenerzy, setki kibiców, hostessy, muzyka, wspomnienia, puchary, kwiaty, loteria,  nagrody i cztero-godzinne widowisko sportowe – taki był scenariusz sobotniego popołudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Małkini. Czas wolny przy dobrym sporcie i rozrywce dla mieszkańców Małkini zorganizował Wójt Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

                6 listopada, w połowie drogi pomiędzy swoimi miastami postanowiły stoczyć walkę o Drużynowe Mistrzostwo Polski dwa pierwszoligowe kluby bokserskie – „Gwardia” Warszawa i „Hetman” Białystok.  O godz. 1700 wszystkich zgromadzonych gorąco powitał Wójt Gminy Małkinia rozpoczynając jednocześnie wielką galę bokserską i kolejne ponadregionalne wydarzenie małkińskie.

 

Wójt M. Kubaszewski rozpoczął małkińską galę boksu.

 

Tak niecodzienne wydarzenie sportowe przyciągnęło całe rodziny i pozwoliło miło i przyjemnie spędzić klika godzin w towarzystwie

 

- strona 2 -

 
     
 

gwiazd srebrnego ekranu, olimpijczyków i wspaniałych sportowców.

„-Jesteśmy bardzo zadowolenie, że mogliśmy prawdziwy boks oglądać na żywo prawie nie ruszając się z miejsca, z Małkini  – powiedzieli nam w przerwie walk przybyli kibice. Bilety były tanie i aż grzechem by było tutaj nie przyjść. Rzadko się takie imprezy tu u nas dzieją i dlatego tym bardziej podziwiamy wspaniałą organizację tych zawodów. Mecz ten został zorganizowany we wspaniałym czasie, na tydzień przed walką Andrzeja Gołoty o tytuł mistrza świata. Z przyjemnością będziemy teraz tę walkę oglądać czując przynajmniej w niewielkiej części atmosferę, jaka panować będzie na ringu w Nowym Jorku”.

 

Bokserzy GWARDII Warszawa z trenerem P. Skrzeczem.

 

Drużyna HETMANA Białystok.

 

Oprócz dziewięciu bokserskich walk, z których jedna trwała niespełna 60 sekund, zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać koncertu braci Molęda – Maćka i Kuby, wysłuchać olimpijskich wspomnień Pawła Skrzecza oglądając na telebimie jego sławne walki bokserskie, obejrzeć taneczny popis młodej małkińskiej grupy tanecznej oraz wziąć udział w wielkiej loterii fantowej, w której główną wygraną był kolorowy telewizor. Za jedyne 5,- zł każdy mógł kupić fantowego cukierka, wygrać jedną z wielu przygotowanych nagród i jednocześnie przyczynić się do zakupu już niedługo paczek świątecznych dla dzieci z terenu gminy Małkinia.

W przerwie zaprezentowały się dzieci z małkińskiej dwójki.

 

„-Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się wreszcie zorganizować tę bokserska galę w Małkini – powiedział Wójt Gminy, Marek Kubaszewski. Planowaliśmy ją już dość długi okres czasu. Bokserska walka miała odbyć się u nas już w zeszłym roku, ale z powodu wycofania się z rozgrywek jednego z bokserskich klubów nie doszła ona do skutku. Za to dzisiaj wszystko przebiegło bez zarzutu i wielki boks zagościł w naszej gminie. Przyszło naprawdę dużo kibiców i myślę, że bawili się tutaj wspaniale”.

 

W ringu było bardzo „ostro”.

 

 

Licznie zebrana publiczność miała co podziwiać.

 

- strona 3 -

 
     
 

Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że mecz zakończył się wygraną gości, („Hetmana” Białystok), którzy pokonali gospodarzy imprezy, („Gwardię” Warszawa) 16:4. Dzięki temu zwycięstwu białostoczczanie umocnili się na pozycji lidera w lidze i z niecierpliwością czekają następnego meczu, który powinien przynieść już ostateczne rozstrzygnięcie, kto w tym roku zdobędzie królewską koronę boksu.

Poszczególne walki przedstawiały się następująco (zwycięzca - podkreślenie):

 

Walka

Waga

Gwardia

Hetman

Wynik

1

51

Maszczyk Łukasz

Zajączkowski Daniel

30:12

2

54

Maszczyk Przemysław

Chacygow Chawazi

6:30

3

57

Cieślak Krzysztof

Liczik Andrzej

21:27

4

60

Bieniek Jarosław

Łęgowski Marcin

7:28

5

64

Starbała Michał

Malinowski Sławomir

11:12

6

69

v.o.

Bojanowski Artur

V.O.

7

75

Marcinkowski Jacek

Nowosada Mirosław

RSC

8

81

Stefaniak Arkadiusz

Wilczewski Piotr

12:23

9

91

Załoga Piotr

Kuźmierski Aleksy

3:29

10

91+

Wach Mariusz

Kiełsa Grzegorz

18:9

   

                                                               MD, AS

                                                              

☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺

 

SEZON BIEGOWY 2004 ZAKOŃCZONY

 

W sobotę, 16 października, zakończono w Małkini długi, bo trwający od stycznia 2004 r. sezon biegów przełajowych i przyznano nagrody w VI Grand Prix Małkini w tej dyscyplinie.

                Główny organizator imprezy – Małkiński Klub Biegacza TEAM, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Małkini przygotowali dla wszystkich biorących udział w tegorocznych biegach Jesienny Festyn Biegowy, w którym wziąć udział mógł każdy – od najmłodszych do najstarszych. Nagród i kategorii biegowych, w których były one przyznawane przygotowano tyle, że prawie każdy coś od organizatorów otrzymał.

Najmłodsi uczestnicy zawodów.

 

Małkińskie Grad Prix na stałe wpisało się już do kalendarza imprez lekkoatletycznych powiatu a nawet całego regionu mazowieckiego. Biorą w nim udział sportowcy na co dzień trenujący w Ostrołęce, Lelisie czy też Nadarzynie.

 

Kategoria open.

 

Lista nagrodzonych – VI Jesienne Biegi Małkińskie 16.10.2004r.

Kat. I rocznik  1995-1997         700m

Chłopcy:

1. Kotowski Adam - SP Rusiec

2. Zawistowski Daniel - MKB „TEAM” Małkinia

3. Orłowski Maciej - SP 2 Małkinia

Dziewczęta:

1. Piotrak Anna - SP 2 Małkinia

2. Sienicka Sylwia - SP 2 Małkinia

 

Kat. II rocznik 1993-1995       1000m

Chłopcy:

1. Orzechowski Mariusz  - „OSAK” Lelis

2.Aptacy Kamil  - „OSAK” Lelis

3.Sokołowski Bartłomiej  - MKB „TEAM” Małkinia

Dziewczęta

1. Grzyb Katarzyna - „OSAK” Lelis

2. Lipka Joanna  - „OSAK” Lelis

3. Siwek Paulina  - MKB „TEAM” Małkinia

 

Kat. III  rocznik 1992-1990      1800m

Chłopcy

1. Denkiewicz Paweł  - „OKLA Intercel” Ostrołęka

- strona 4 -

 
     
 

2. Siwek Daniel - MKB „TEAM” Małkinia

3. Kubeł Mateusz  - „OKLA Intercel” Ostrołęka

Dziewczęta

1. Duszak Sylwia - „OSAK”  Lelis

2. Ziemek Ewelina - „OKLA Intercel” Ostrołęka

3. Suszczyńska Magda - MKB „TEAM” Małkinia

 

Kat. III rocznik 1989 i starsi    5400m

Mężczyźni

1. Sitek Grzegorz  - LKS Ostrowianka

2.Pędzich Bartłomiej - „OKLA Intercel” Ostrołęka

3. Zawistowski Marek - MKB „TEAM” Małkinia

Kobiety

1. Zyśk Mariola - MKB „TEAM” Małkinia

2. Jaskólska Magda   - PG Prostyń

3. Dębowiak Monika  - PG Prostyń

 

Weterani 40 lat i więcej

1. Wilkowski Mirosław  - „OSAK” Lelis

2. Nowocień Jacek  - GLKS Nadarzyn

3. Pędzich Waldemar  - „OKLA Intercel” Ostrołęka

 

Weteranki  35 lat i więcej

1. Zyśk Hanna  - MKB „TEAM” Małkinia

Najszybsi z Gminy Małkinia

1. Rosiński Arkadiusz - WKB „META” Lubliniec-Orło

2. Sobotka Patryk  - PG Prostyń

3. Świderski Damian  - PG Prostyń

4. Mikołajczyk Mateusz  - MKB „TEAM” Małkinia

5. Spyrzewski Marek  - PG Prostyń

6. Domagała Piotr - MKB „TEAM” Małkinia

Najszybsi Zakład Rockwool Małkinia

1. Żach Andrzej

2. Zawistowski Piotr

 

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkich amatorów biegania zapraszamy już w styczniu 2005 roku na kolejne zmagania w Grand Prix Małkini.

Sponsorom dziękujemy serdecznie za nagrody.

 

                Ze sportowym pozdrowieniem

                                               AŻ, AS

                              

 

 

☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺

 

 

Hubertowskie Święto w kole „Szarak”
 w Małkini

           

            Podobnie jak w minionych latach, tak i w tym roku myśliwi koła „Szarak” w Małkini obchodzili swoje święto, św. Huberta patrona myśliwych w dniu 6 listopada.

 

                Kilka słów historii o ich patronie. Hubert to imię pochodzenia germańskiego. Powstało ono jako skrócenie złożonych, takich jak; Hugbert, Hugubect, Huprecht. Imiona powstały na gruncie języka staro – wysoko – niemieckiego na przełomie VIII – IX wieku. Zawierają one człon hugu – rozum, umysł oraz człon beraht – sławny, znakomity, wspaniały. Pierwotne znaczenie imienia objaśnia się jako – człowiek promieniujący umysłem lub sławny z powodu swego rozumu.

                Św. Hubert, biskup i misjonarz żyjący w latach około 655 – 727 jest patronem myśliwych i leśników. Średniowieczna legenda mówi, że był synem księcia Akwitanii, zapalonym myśliwym, zaniedbującym swe obowiązki religijne. Pewnego razu podczas polowania zobaczył jelenia z krucyfiksem pomiędzy rogami, który zagroził mu potępienie wieczne , jeśli się nie poprawi.

                W sztuce św. Hubert przedstawiony jest z jeleniem lub psem. Legenda przetrwała do dziś, a św. Hubert patronuje myśliwym, którzy raz w roku czczą jego pamięć, obchodząc tzw. Święto hubertowskie.

                W dniu 6 listopada od wczesnych godzin porannych w kole „Szarak” trwały przygotowania do święta.

 

Tradycyjnie Święto Hubertusa rozpoczyna się mszą.

 

                Obchody rozpoczęła uroczysta polowa Msza św. sprawowana przez ks. Ryszarda Niwińskiego, proboszcza z Kulkowa. Ks. proboszcz w wygłoszonej homilii podkreślił rolę myśliwych w obcowaniu z przyrodą, ich znaczeniu i wpływ na środowisko naturalne. Życzył wszystkim udanych polowań i zadowolenia w pracy na rzecz ich terenów łowieckich. Na uroczystość przybyło 17 członków koła na ogólną liczbę 40 myśliwych zrzeszonych w tym kole. Po mszy odbyło się polowanie, które poprowadził Łowczy koła Tadeusz Kaczyński.

                Bardzo miłym akcentem uroczystości przed wyruszeniem w las, było ślubowanie i pasowanie nowego adepta sztuki myśliwskiej Krzysztofa Godlewskiego. Ślubowanie przyjął i dokonał pasowania najstarszy stażem myśliwy pan Ireneusz Siwek.

Teks ślubowania:

„Przystępując do grona polskich myśliwych ślubuję uroczyście przestrzegać sumiennie praw

 

- strona 5 -

 
     
 

łowieckich, postępować zgodnie z zasadami etyki łowieckiej, zachowywać tradycje polskiego łowiectwa, chronić przyrodę ojczystą, dbać o dobre imię łowiectwa i godność polskiego myśliwego”

 

„Nowy” myśliwy składający ślubowanie

 

Przyjmując ślubowanie podaje rękę i mówi:  „ Na chwałę polskiego łowiectwa, bądź prawym myśliwym, niech Ci bór darzy”.

Następnie przez około 3 godziny trwało polowanie na terenach leśnych przyległych do „Hubertówki” - tak myśliwi nazywają swój domek leśny.

Efekty polowania to jeden zając i jeden lis. Zająca ustrzelił Stanisław Małecki (v-ce król polowania), natomiast lisa Artur Sobiecki., który został królem polowania.

Polowanie zakończyło się ułożeniem pokotu. Nie obyło się również bez tradycyjnego bigosu myśliwskiego.

 

Pokot tego dnia był niezbyt nieliczny.

 

Hubertówka długo jeszcze rozbrzmiewała gwarem rozmów i opowiadań, oczywiście o tematyce myśliwskiej często zabarwianych w końcowej formie wspaniałą fantazją myśliwską.

Kolejne święto hubertowskie przeszło do historii koła i dalej będzie wspominane przez jego uczestników.

                               „Darz bór”

z myśliwskim pozdrowieniem

                               Lech Wujek

 

Przedszkole 50 lat temu

i później.

 

                Budynek przedszkola przy ul. Kościelnej oddano do użytku 10 kwietnia 1954r. Płaski dach zaczął szybko przeciekać, a do kotłowni podchodziła woda gruntowa. Nowy budynek wymagał zaraz remontu. Dopiero w 1958r dzięki pomocy rodziców i dotacji z Kuratorium Oświaty i Wychowania, ogrodzono teren przedszkola, posadzono drzewka i urządzono miejsca zabaw dla dzieci.

                Jako pierwsza kierownictwo nad przedszkolem objęła p. Cecylia Dąbkowska. Funkcję tę pełniła do 31 sierpnia 1972r. Na początek przyjęto 87 dzieci w dwóch grupach. Pierwszą wychowawczynią była p. Danuta Dąbrowska.

                W nowym roku szkolnym 1954/55 do przedszkola przyjęto 118 dzieci, w trzech grupach, do pracy przyjęto wychowawczynie: Eugenię Pyśk i Krystynę Skoczeń.

Personel przedszkola w latach 60-tych: Cecylia Dąbkowska – kierowniczka, Jadwiga Szlejster ,Teresa Mitowska, Irena Małkowska, Stanisława Rydzewska-Ropielewska, Janina Pecura, Danuta Dąbrowska – wychowawczynie, Kazimiera Graff – intendentka, Zofia Olszyna – kucharka, Krystyna Bielik, Maria Ososińska – pomoc kuchenna, Maria Kozyra, Leokadia Rzeplińska – woźne.

                W 1972r na dwa miesiące kierownictwo przedszkola obejmuje Stanisława Rydzewska-Ropielewska, opuszcza Małkinię i zastępuje ją Irena Małkowska. Od 1 września 1973r dyrektorką przedszkola zostaje Jadwiga Rybska.

Wychowawczynie w tym czasie to: Bożena Kaczorek, Teresa Zawada, Irena Małkowska, Alina Osip, Aniela Ryszka, Irena Perzanowska, Janina Polak.

W czasie urlopu macierzyńskiego dyr. J.Rybskiej obowiązki dyrektorki pełni p. Teresa Zawada. 1 września 1977r dyrektorką zostaje Aniela Ryszka, a do pracy w przedszkolu przyjęto Teresę Dylewską.

                W roku szkolnym 1977/78 utworzono oddział przedszkola na osiedlu ZWAC (ul. Cicha7). Było w nim 32 dzieci w wieku 3-4 lata. Pracowały tam Teresa Zawada i Janina Andrejew.

                W  roku szkolnym do pracy przyjęto: Marię Lipską, Małgorzatę Socik, Krystynę Zyśk.

                W roku 1979/80 wychowaniem przedszkolnym objęto wszystkie 6-letnie dzieci i do przedszkola przyjęto razem 173 dzieci oraz nauczycielkę Jadwigę Zawistowską.

                W roku szkolnym 1980/81 na osiedlu ZWAC utworzono siódmy oddział dla dzieci 6-cio letnich i przyjęto do pracy Barbarę Morawską. Zastępcą dyrektorki zostaje Teresa Zawada.

W roku 1981/82 przyjęto do przedszkola 223 dzieci i otwarto ósmy oddział na osiedlu ZWAC, a do pracy przyjęto nauczycielki: Barbarę Dylewską, Monikę Rutkowską, Annę Zacheja.

 

- strona 6 -

 
     
 

W tym też roku za wzorową pracę odznaczone zostały: Złotymi Krzyżami Zasługi: Cecylię Dąbkowską, Irenę Małkowską, Teresę Zawadę i Janinę Andrejew.

W roku szkolnym 1986/87 na osiedlu ZWAC otwarto dziewiąty oddział. Z pracy w przedszkolu odeszły Jadwiga Mróz i Janina Andrejew.

W roku 1987/88 otwarto dziesiąty oddział na osiedlu ZWAC, dla  6-cio latków, a do pracy przyjęto Bożenę Koziarę. Zaś w roku 1988/89 na ul. Przedszkolnej 2 otwarto nowe Przedszkole Państwowe Nr 2 . Przedszkole na ul. Kościelnej nazwano Nr1. Pozostało w nim 5 grup wiekowych dzieci. Część kadry odeszła do nowego przedszkola, a w starym zatrudniono nowe nauczycielki: Małgorzatę Siwek, Jolantę Przywoźną, Alinę Janiak, Barbarę Manistę i Grażynę Łoskot.

W roku szkolnym 1989/90 przyjęto do Państwowego Przedszkola Nr 1 106 dzieci i nauczycielkę Mariannę Ducką.

1 stycznia 1991 r. Przedszkole Nr 1 przeszło pod opiekę Samorządu Terytorialnego (UG). Po feriach zwiększono opłaty i zmniejszyła się w nim liczba dzieci. Utworzono grupę 3 – 4 – 5 latków, a pustą salę udostępniono dla II i III klasy SP.

                Po wakacjach w 1991 r. Przedszkole Nr 1 na ul. Kościelnej rozwiązano. Pozostała w nim klasa zerowa. Do budynku wprowadziła się SP i była tam do września 1997 r. W lutym 1998 r. Do pustego budynku wprowadzono Gminną Bibliotekę Publiczną, która opuściła ten lokal w roku 2001 przenosząc się na ulicę Biegańskiego.

 

                               P. Paszkowski

Na podstawie kroniki Przedszkola.

 

☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺

 

Zapraszamy na kabaret

 

                11 grudnia 2004 roku o godzinie 1830 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Małkini wystąpi warszawski kabaret ZYGZAK.

                Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z kabaretem, tym bardziej, że jednym z jego członków jest rodowity małkinianin. Bilety już wkrótce do nabycia w GOK Małkinia.

 

KILKA SŁÓW O KABARECIE ZYGZAK

Kabaret Zygzak jest odkryciem 2004r. Ich premierowy program pt. „Taki Life” był nagradzany na najważniejszych festiwalach kabaretowych w kraju (m. in. II miejsce na tegorocznych XXV Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, I miejsce w konkursie debiutów i II miejsce w konkursie o Grand Prix na X Mazurskim Lecie Kabaretowym „Mulatka” 2004 w Ełku).

 

Od oficjalnej premiery 14 marca 2004 r. w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie program „Taki Life” miał ponad 50 prezentacji w kilkunastu miastach Polski. W skład kabaretu Zygzak wchodzą trzej kręcący się po scenie przedstawiciele płci męskiej i jeden przedstawiciel siedzący na krześle (z akordeonem). Tworzą oni humor jak najbardziej odchylony od pionu, a tym samym zbliżony do poziomu. Potwierdzeniem tego faktu mogą być słowa samego Andrzeja Poniedzielskiego, który po obejrzeniu jednego ze skeczy powiedział, że to „właściwa droga rozwoju, tak polskiego kabaretu, jak i polskiego parlamentaryzmu”.

 

kabaret ZYGZAK

 

☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺

Podziękowanie

                Nauczycielki wraz z dziećmi z grupy 3 – 4- latków oraz 
5 – latków serdecznie dziękują P. Andrzejowi Tokarskiemu za przeprowadzenie pogadanki w dniu 15 października 2004 r. Na temat „Las jesienią”.

                Nauczycielki: Aleksandra Maleńka, Ewa Mowel, Beata Rukat, Anna Zacheja

 

Małkińskie Przedszkole

co rok w październiku

 zaprasza gościa

Pana Leśnika.

Pan Andrzej Tokarski

wiedzę przekazuje

w galowym mundurze

zawsze występuje.

 

Mówi o swojej pracy,

O lesie, zwierzynie,

Jak pomagać ptakom

W długiej, mroźnej zimie.

Bardzo dziękujemy

Za te wiadomości

Warto więc zapraszać

Do Przedszkola gości.

                               Beata Rukat

 

- strona 7 -

 
     
 

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

Rok Założenia 1898

Nominowany do Nagrody Gospodarczej

Prezydenta RP w roku 2004

Oddział w Małkini

Proponuje:

TRADYCYJNIE NAJTAŃSZE NA RYNKU KREDYTY ŚWIĄTECZNE

  • kwota kredytu do 10.000 zł

  • okres spłaty do jednego roku

  • oprocentowanie zmienne WIBOR 1–miesięczny (6,7% w stosunku rocznym[1])

+ prowizja w wysokości:

-          3,5% od kwoty kredytu w przypadku okresu spłaty do pół roku,

-          4% od kwoty kredytu w  przypadku okresu spłaty do jednego roku

 

LOKATY JESIENNO – WIOSENNE O DYNAMICZNYM OPROCENTOWANIU rosnącym w kolejnych okresach odsetkowych

 

  • lokaty trzymiesięczne - do 5,5% w stosunku rocznym w ostatnim okresie odsetkowym,

  • lokaty półroczne – do 7% w stosunku rocznym w ostatnim okresie odsetkowym

·         lokaty roczne – do 8% w stosunku rocznym w ostatnim okresie odsetkowym

 

Szanowny Kliencie!

Czy wiesz dlaczego ta reklama nie ogranicza się do krótkich, krzykliwych sloganów? Jest tak ponieważ my pojmujemy marketing, jako naprawdę dobry produkt i uczciwą o nim informację. Zbyt często mamy do czynienia z konkurencją, która wydaje miliony na reklamowanie czegoś, co w rzeczywistości kosztuje fortunę.

My pracujemy na Państwa zaufanie od stu sześciu lat, a to zobowiązuje!

Nie czekaj na lepszą ofertę!

Wybierz polski bank, dla którego najważniejsze jest Twoje zaufanie i zadowolenie!

POLICJA INFORMUJE

 

 

                W miesiącu październiku na terenie Gminy Małkinia wystąpił szereg włamań do stojaków z butlami gazowymi ustawionych na posesjach prywatnych. Prosimy mieszkańców o przekazywanie informacji, które mogłyby przyczynić się do ustalenia sprawców.

 

                W nocy z 9/10.X NN sprawcy włamali się sklepu spożywczo-przemysłowego, pokonując wcześniej alarm i skradli artykuły na kwotę 5500zł na szkodę GS Małkinia.

 

30.X na trasie z Małkini do Ostrowi w miejscowości Małkinia Dolna kierowca Opla podczas wyprzedzania

potrącił 2 rowerzystów, którzy doznali obrażeń ciała.

               

7.XI w Prostyni policjanci KP Małkinia z pracownikami Urzędu Skarbowego dokonali zatrzymania u obywatela Armenii wyrobów tytoniowych i alkoholu bez polskich znaków skarbowych w ilości: 500 paczek papierosów, 29 litrów wódki, 57 litrów spirytusu.

 

W nocy z 8/9.XI w miejscowości Grądy NN sprawca z budynku gospodarczego skradł piłę spalinową wartości 1000zł na szkodę H.F. Następnej nocy na ulicy Witosa także z budynku gospodarczego skradziono pilarkę elektryczną wartości 500zł na szkodę S.G.

 

15 .XI w miejscowości Rostki Wielkie kierująca samochodem Lancia potrąciła pieszego, który doznał ciężkich obrażeń ciała.

 

- strona 8 -