Newsy:

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

  Newsy:

"Miejsce urodzenia" konkurs

2006.12.05

Celem Mazowieckiego Konkursu Recytatorskiego "Miejsce urodzenia" jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej twórczości literackiej. Konkurs będzie przebiegał w trzech kategoriach: szkół podstawowych (kl. V-VI), szkół gimnazjalnych (kl. I-III) i szkół średnich.

regulamin                 

  Newsy:

Zajęcia  Fitness

2006.12.01

6 grudnia o godzinie 18,00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne, grupy rytmiczno - tanecznej. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałek i środę o godz. 18,00, czyli osiem spotkań w miesiącu. Zajęcia poprowadzi p. Michał Dłuski. Koszt miesięczny to tylko 40zł.  Serdecznie zapraszamy.
  Newsy:

Wystawa plastyczna "Urok jesieni"

2006.11.24

Gminny Ośrodek Kultury w Małkini zaprasza na wystawę prac młodych artystów z Koła Plastycznego GOK. Prace wykonane różnymi technikami plastycznymi można oglądać w sali GOK w dniach 29 XI – 1 XII w godzinach pracy Ośrodka.

  Newsy:

Język angielski metodą Callana

2006.11.15

Wspólnie ze Szkołą Języków Obcych AWANS zapraszamy na lekcje języka angielskiego metodą Callana. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu po 2 godziny, w sumie 16 godzin lekcyjnych miesięcznie. Zapisy przyjmujemy do 24 listopada. więcej

  Newsy:

Narodowe Święto Niepodległości

2006.11.14

W dniu 11 listopada 2006 roku w 88 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, odbyły się gminne uroczystości patriotyczno – religijne, które rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez ks. Kanonika Henryka Stawiereja. W uroczystości uczestniczyły władze gminy, radni gminy i powiatu, delegacje zakładowe oraz liczne poczty sztandarowe z całej gminy. Po mszy wszyscy w szyku marszowym przeszli pod pomnik J. Piłsudskiego by złożyć wieńce.

fotorelacja

  Newsy:

"Małkinianka" w Białowieży

2006.11.10

Fotorelacja z wycieczki do Białowieży, zespołu ludowego "Małkinianka", która odbyła się w dniu 5 listopada br.
  Newsy:

Natura i profilaktyka XXIw

2006.11.02

Zdrowie jest najdroższą wartością jaką posiadamy. Jak zachować ten bezcenny skarb? Chcesz wiedzieć, chcesz pomóc innym i sobie? Przyjdź 7 listopada o godz. 18,00 do Gminnego Ośrodka Kultury, na spotkanie informacyjne.
  Newsy:

Ratujemy i uczymy ratować

2006.10.25

Dziś w GOK-u odbyło się szkolenie z Programu "Ratujemy i uczymy ratować". Instruktorzy z Fundacji WOŚP przeszkolili 26 nauczycieli  nauczania początkowego. Fundacja, oprócz nauki, zapewniła także wszystkie materiały dydaktyczne w postaci podręczników dla nauczycieli i uczniów oraz fantomów MiniAnia i LittleAnia. Już wkrótce dzieci będą uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

  Newsy:

Sztab WOŚP

2006.10.24

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, informuje, że w miejscowości Małkinia przy Gminnym Ośrodku Kultury, utworzył się Sztab XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab zgłosił w biurze Fundacji chęć zorganizowania i przeprowadzenia publicznej zbiórki pieniężnej oraz imprezy towarzyszącej zbiórce w dniu XV Finału Orkiestry, który odbędzie się w dniu 14 stycznia 2007r. Cały dochód uzyskany w zbiórce publicznej przeznaczony zostanie zgodnie ze statutową działalnością WOŚP dla: PO RAZ DRUGI DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH I NA NAUKĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY.

  Newsy:

Bieg Jesieni

2006.10.23

22 października 2006r. w ramach akcji "Polska biega" odbył się Bieg Jesieni. Ponadto nagrodziliśmy uczestników Grand Prix 2006.

                                                    więcej

  Newsy:

Konkurs przyrodniczo-ekologiczny

2006.10.23

Miłośników przyrody i ekologii zapraszamy na konkurs, który odbędzie się  27.10.2006r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini o godz. 14,00. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, forma konkursu - odpowiedzi ustne.

  Newsy:

Wycieczka do Ciechanowca

2006.10.23

19 października członkowie kola geograficzno-ekologicznego, wyjechali na wycieczkę do Ciechanowca.

                                             więcej

  Newsy:

"POLSKA biega" - i My również

2006.10.04

22 października - pobiegnie cała Polska, czyli dziesiątki (setki?) biegów lokalnych w całej Polsce składające się na wielki Bieg Jesieni. Akcja powstała z pasji biegania, potrzeby aktywnego spędzania czasu i przekonania, że to najlepszy sposób na złapanie pozytywnej energii!
Ta idea obiegła już całą Polskę wzdłuż, wszerz i w poprzek, by dotrzeć do Ciebie! Patronat nad imprezą objęły: RMF FM, Gazeta Wyborcza i TVP1. Zapraszamy do GOK Małkinia 22 października 2006r. o godz. 11,00.                                                                   więcej

  Newsy:

"Mazowsze bliskie sercu"

2006.10.04

W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.: "Mazowsze bliskie sercu". Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Mazowsza. Chcemy aby uczestnicy odkryli i sfotografowali najpiękniejsze i najbardziej interesujące zakątki naszego regionu. Aby odnaleźli miejsca, których nikt jeszcze nie sfotografował lub uwiecznili to co znane, w sposób całkowicie nowy. Nagrodami w konkursie jest profesjonalny sprzęt fotograficzny. Konkurs trwa od 26 września do   18 października. Fotografie należy przesłać na adres: Biuro Prasowe, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. B.Brechta 3,   03-472 Warszawa. Szczegółowy regulamin konkursu do wglądu w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini.

Zapraszamy

  Newsy:

Grand Prix 2006 rozstrzygnięte

2006.09.25

15 września odbył się siódmy ostatni bieg z cyklu VII Grand Prix 2006. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników, z których blisko połowa ma szanse na nagrodę główną - rower górski. Kto go wylosuje w połowie października na Jesiennych Biegach Małkińskiech się dowiemy. VII Grand Prix 2006 wyniki
  Newsy:

Zapraszamy na zajęcia koła teatralnego

2006.09.13

 Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne koła teatralnego, które odbędzie się 27 września (środa) o godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury
  Newsy:

Grand Prix w biegach przełajowych

2006.09.01

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy w dniu 15 września 2006r na siódmy (ostatni) bieg z cyklu VII Grand Prix Małkini. Start do pierwszego biegu o godzinie 1600, rejestracja od godz. 1500. Więcej
  Newsy:

 

"Sprzątanie świata - Polska 2006" 15-16-17 września

Tematem tegorocznej akcji jest selektywna zbiórka odpadów - jej wprowadzanie w naszych domach, miejscach pracy, gminach... Zachęcamy też do likwidowania dzikich wysypisk. Ale przede wszystkim przypominamy: wszystkie decyzje, jakie podejmuje każdy z nas maja wpływ na środowisko!

  Newsy:

Wakacyjny program na sierpień

g a l e r i a

 

  Newsy:

"Bezpieczna droga do szkoły"

2006.08.30

Wczoraj tj. 29 sierpnia odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z Policjantami z KP Małkinia i KPP Ostrów Maz. Podczas spotkania  przeprowadzono pogadankę na temat: „Bezpieczna droga do szkoły” i „Jak być bezpiecznym w szkole”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali emblematy odblaskowe, kodeksy rowerzystów i inne gadżety. Ponadto odbył się pokaz tresury psa policyjnego.                                                               foto
  Newsy:

Zapraszamy do Galindii

2006.08.21

W dniu 28 sierpnia o godz. 800 wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci organizujemy wycieczkę do Galindii - wioski historycznego plemienia Galindów przy ujściu rzeki Krutyni do jeziora Bełdany. Przez Galindię przebiegał SZLAK BURSZTYNOWY, którym przewożono na południe i zachód niezwykle cenny bursztyn.

Zapisy przyjmujemy do 25 sierpnia.

  Newsy:

Bluesowe pożegnanie lata

2006.08.19

19 sierpnia podczas Pikniku rekreacyjnego na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury wystąpiła legenda polskiego bluesa Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa. Jako suport zagrał zespół "The Falcons".                                     fotorelacja
  Newsy:

Turniejowe Obchody "Cudu nad Wisłą"

2006.08.03

15 sierpnia z okazji Obchodów Rocznicy "Cudu nad Wisłą", zapraszamy szachistów o godz. 14,00 na Otwarty Turniej Szachowy, natomiast o 14,30 na placu przy GOK rozegrany zostanie Turniej Siatkarski. Zapisy drużyn siatkarskich przyjmujemy do 14 sierpnia br.

galeria

  Newsy:

Przeżyjmy to jeszcze raz

2006.07.21

W odpowiedzi na otrzymane licznie e-maile udostępniliśmy kilka amatorskich filmików dokumentujących niektóre wydarzenia z Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej.

zespół ludowy Małkinianka      zespół Kwiaty      zespół Convers zespół ABBA Forever   zespół Harlem    Patrycja Markowska      Summer Nihgt Party    Elena Rutkowska

  Newsy:

Dziękujemy Wam

2006.06.29

 

Nadbużańska Noc Świętojańska

24-25 czerwca 2006

W imieniu organizatorów: Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Małkini serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszego festynu.

Serdecznie dziękujemy Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Adamowi Struzikowi za objęcie patronatem naszej imprezy, a Samorządowi Województwa Mazowieckiego za jej współorganizowanie. Dziękujemy pozostałym współorganizatorom czyli: Samorządowi Powiatu Ostrowskiego, Międzygminnemu Związkowi Ziemia Ostrowska, Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Małkini oraz Telewizji Kablowej w Małkini.

Bardzo gorąco dziękujemy sponsorom: Browar Łomża, TOYOTA Marki, Zakład Produkcji Kruszyw Kazimierz Rupiński, Firma Transportowa Mirosław Przesmycki, Towarzystwo Ubezpieczeniowe UNIQA, Szpital Powiatowy, Agencja Ochrony Mienia TARCZA, HUSQVARNA, SAM-SMAK, Elektromax, TV-EURO-SAT Marek Gzowski, ROCKWOOL, Krystyna Brejnak- partner sieci PLUS GSM, Firma Transportowa Krzysztof Pyrgiel, Bank Spółdzielczy w Małkini, IGLOBUD 2000- Zdzisław Manowski, B.D.Art., Hurt-Detal Romuald Rolek, FHU SKY-LINE-Robert Najmoła, Marian Pecura, MADO Andrzej Mróz, KOSPOL Krzysztof Kośnik, Stanisław Leoniak, AVON Cosmetics.

Dziękujemy wszystkim policjantom, a szczególnie Policji z Małkini z komendantem Leszkiem Dębkiem, Ochotniczej Straży Pożarnej z Małkini z komendantem Witoldem Biegajem, jednostce wojskowej w Komorowie, sędziom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów sportowych, wolontariuszom.

Dziękujemy patronom medialnym: Radio dla Ciebie, Radio Nadzieja, Tygodnik Ostrołęcki, Ostrowski Tygodnik Powiatowy, Wiadomości Małkińskie, Telewizja Kablowa w Małkini, Małkiński Serwis Internetowy, Ostrowski Portal Internetowy.

         Wójt Gminy Małkinia Górna Marek Kubaszewski               Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Andrzej Sadowski

  Newsy:

UWAGA Wolontariusze NNŚ

2006.06.28

30 czerwca o godz. 15,00 zapraszamy na spotkanie wolontariuszy, którzy pomagali nam na Festyn Nadbużańska Noc Świętojańska. Obecność mile widziana.

  Newsy:

VII Grand Prix

2006.06.07

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy w dniu 9 czerwca 2006r na szósty bieg z cyklu VII Grand Prix Małkini. Start do pierwszego biegu o godzinie 1600, rejestracja od godz. 1500. Więcej

  Newsy:

Festiwal Piosenki Przedszkolnej

2006.06.05

3 czerwca odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Była to już jego ósma edycja. Głównym celem Festiwalu było zaprezentowanie aktualnych osiągnięć przedszkolaków, kultywowanie różnych form śpiewu i wyłonienie najlepszych małych artystów. Około godziny 16,30 przedstawienie pt.: "O dwóch takich, co ukradli księżyc" zaprezentował Teatr Art-Re z Krakowa. Nie zabrakło również konkursów i zabaw z nagrodami ufundowanymi przez SMLW Zacisze i Małkinianka. foto

  Newsy:

Potrzebni wolontariusze

2006.05.29

2 czerwca o godz. 15,00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy chętnych pomóc w organizacji Festynu Nadbużańska Noc Świętojańska. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

  Newsy:

No i znowu  się działo!

2006.05.24

W dniach 18 i 19 maja b.r., w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Małkini Górnej zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbył się III Gminny Festiwal Szkolnych Grup Teatralnych PINOKIO pod hasłem „Baśniowe cztery strony świata”. W Festiwalu wzięły udział grupy teatralne ze wszystkich szkół podstawowych oraz z Przedszkola Samorządowego z terenu gminy Małkinia Górna – łącznie zaprezentowało się 15 zespołów (ogółem 214 dzieci z klas O. I, II i III).  Więcej

  Newsy:

Mistrzowie wyłonieni

2006.05.24

23 maj 2006r uczniowie małkińskich szkół już po raz siódmy spotkali się na trasie przełajowej w ramach Mistrzostw Gminy Małkinia Górna Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Na starci stanęło ponad 300 zawodników i zawodniczek. Więcej

  Newsy:

Z myślą o matkach i nie tylko...

2006.05.19

Z okazji Dnia Matki wspólnie z firmą AVON zapraszamy wszystkie Panie na spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi „Wczesne wykrycie to życie”. W trakcie spotkania położna przeprowadzi pogadankę na temat samokontroli piersi oraz odbędzie się projekcja filmu. Uczestniczki spotkania otrzymają od firmy AVON materiały informacyjne dotyczące poruszanego tematu. Wszystkie Panie wezmą udział w losowaniu kosmetyków i zabiegu oczyszczania twarzy ultradźwiękami. Spotkanie odbędzie się w dniu 26 maja (piątek) o godzinie 1900 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Małkini Górnej ul. Przedszkolna 3.

  Newsy:

Nadbużańska Noc Świętojańska 2006

2006.05.05

Już za niespełna 2 miesiące bo 24 i 25 czerwca ponownie spotkamy się na nadbużańskich błoniach. W tym roku zagrają nam Patrycja Markowska, zespół Harlem, ABBA Forewer oraz Elena Rutkowska z cygańskim zespołem La Gitarra. Oprócz wyżej wymienionych jak co roku nie zabraknie innych atrakcji, na które już dziś zapraszamy.

  Newsy:

 Fotorelacja z pikniku 3 maja

2006.05.05

  Mecz_oldboje_MKS_Malkinia_Ostrovia_Ostrow_Maz  zespół muzyczny z Czyżewa  zespół Kwiaty z Węgrowa    Zwycięzca loterii fantowej

  Newsy:

Uwaga Kibice 

2006.04.28

    Informujemy wszystkich kibiców i sympatyków MKS Małkinia, że ponownie są do nabycia cieszące się dużym zainteresowaniem szaliki klubowe. 

Można je nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini.

Zapraszamy

  Newsy:

Zawody biegowe w Łomży

2006.04.28

21 kwietnia 2006 r. Grupa biegowa Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM pod kierunkiem Andrzeja Żacha brała udział w zawodach w Łomży. Była to impreza biegowa pod nazwą XXV Łomżyńska Dziesiątka. Biegiem głównym imprezy był bieg na dystansie 10 km. Więcej

  Newsy:

Konkurs ekologiczny

2006.04.27

27 kwietnia 2006r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini odbył się Konkurs ekologiczny. Zwyciężył Orłowski Maciej przed Piotrak Anną i Rutkowską Eweliną. Wyróżnienie otrzymał także Antkiewicz Krzysztof.

   

  Newsy:

Rocznica Konstytucji 3-go Maja

2006.04.25

Wójt Gminy Małkinia Górna i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają     w dniu 3 maja 2006r. na Uroczyste Obchody Rocznicy Uchwalenia

Konstytucji 3-go Maja

W programie:

1200 Uroczysta msza św. w kościele pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej z udziałem Władz Gminy, Radnych Rady Gminy, Radnych Rady Powiatu i Pocztów Sztandarowych;

1300 Mecz o Mistrzostwo Ligi Okręgowej MKS Małkinia - ŁKS Łochów

1530 Mecz Oldbojów: MKS Małkinia -Ostrovia Ostrów Maz.

1700 Piknik rekreacyjny na stadionie piłkarskim (w trakcie pikniku loteria fantowa, występy zespołów muzycznych, biesiada).

  Newsy:

VII Grand Prix

2006.04.18

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy w dniu 21 kwietnia 2006r na czwarte biegi z cyklu VII Grand Prix Małkini. Start do pierwszego biegu o godzinie 1600, rejestracja od godz. 1500. Więcej

  Newsy:

Wielkanoc

2006.04.10

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów życzą pracownicy GOK Małkinia.
  Newsy:

Obchody Rocznicy Śmierci  Jana Pawła II

2006.04.10

W dnia 8 kwietnia -sobota- o godzinie 1400 w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini odbyły się uroczyste Obchody Rocznicy Śmierci Jana Pawła II. Obchody rozpoczęła okolicznościowa prelekcja w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum Nr2 w Małkini, następnie wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego pt.: "Jan Paweł II w mojej pamięci". Na zakończenie uroczystości odbył się koncert "Pamięci Papieża Jana Pawła II" w wykonaniu sopranistki Grażyny Biernat-Borowskiej z zespołem.

fotorelacja

  Newsy:

"Jan Paweł II w mojej pamięci" - wyniki

2006.04.06

3 kwietnia wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego pt. "Jan Paweł II w mojej pamięci", na który wpłynęło ponad 70 prac. Konkurs oceniany był w czterech kategoriach wiekowych. Wszystkich laureatów zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury po odbiór nagród.

  

W kategorii Gimnazjum nagrodzono: I miejsce - Monika Kraszewska PG Nr2, II - Agnieszka Dmochowska PG Nr2, III - Amelia Suchodolska PG Nr2. Wyróżnienie otrzymały: Julia Zyśk i Dominika Olszewska z ZSG w Prostyni.

W kategorii kl. IV-VI: I miejsce - Marta Ogonowska ZSG Prostyń, II - Małgorzata Przywoźna SP Glina, II - Olga Kozłowska SP Orło, III - Jakub Dembkowski SP Nr2. Wyróżniono: Małgorzatę Zyśk SP Glina, Aldona Kochańska SP Glina, Maja Dmochowska i Marek Dłuski z ZSG w Prostyni oraz Piotr Ogonowski z SP Nr2.

W kategorii kl. I-III: I miejsce - Aleksandra Jakubik ZSG Prostyń, II - Ania Falkowska SP Nr2, III - Mateusz Rostkowski SP Nr2. Wyróżniono: Aleksandrę Ratyńską, Annę Biegaj, Natalię Fydrych, Annę Jarząbek i Jacka Ogonowskiego wszyscy z SP Nr2 oraz Karolinę Sobotka z ZSG w Prostyni.

W kategorii Przedszkole: I miejsce - Magdalena Ogonowska Przedszkole Samorządowe w Małkini, II - Emilia Tarnowska SP Kańkowo, III - Kinga Rafalik SP Orło. Wyróżnienie otrzymała Julia Godlewska z Przedszkola Samorządowego w Małkini.

  Newsy:

Obchody Rocznicy Śmierci  Jana Pawła II

2006.03.23

Pragnąc uczcić pamięć jednego z najwybitniejszych Polaków - Papieża Jana Pawła II, zapraszamy dnia 8 kwietnia -sobota- o godzinie 1400 na uroczyste obchody, na które złożą się:
-Okolicznościowa prelekcja;
-Koncert "Pamięci Papieża Jana Pawła II" w wykonaniu sopranistki Grażyny Biernat-Borowskiej z zespołem;
-Wręczenie nagród w konkursie plastycznym;

-W dniach 3-9 kwietnia 2006r zapraszamy na wystawę prac pt.: "Jan Paweł II w mojej pamięci".
  Newsy:

Grand Prix 2006

2006.03.13

17 marca odbędą się kolejne zmagania w biegach przełajowych w VII Grand Prix Gminy Małkinia. Start o godzinie 16,00, rejestracja zawodników od godz. 15,00.

terminarz i regulamin

  Newsy:

Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna

2006.03.13

10 marca 2006r o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini odbył się konkurs pt.: Wiedza o Gminie Małkinia Górna".

wyniki i fotorelacja

  Newsy:

Konkurs plastyczny "Jan Paweł II w mojej pamięci"

2006.03.08

Gminny Ośrodek Kultury w Małkini zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Jan Paweł II w mojej pamięci". Celem konkursu jest uczczenie pamięci Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II w pierwszą rocznicę jego śmierci oraz rozwój zdolności twórczych i sposobów plastycznego wyrażania myśli i uczuć związanych z Ojcem Świętym.

regulamin konkursu

  Newsy:

Premiera sztuki "Sen nocy letniej"

2006.03.06

W dniu 3 marca 2006r o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini młodzież z naszego koła teatralnego pod kierunkiem p. Agnieszki Krasinkiewicz wystąpiła w premierowym przedstawieniu "Sen nocy letniej". Sala widowiskowa GOK wypełniona była po brzegi licznie zgromadzona publicznością, która po obejrzeniu sztuki, gromkimi oklaskami nagrodziła młodych debiutujących artystów. Gratulujemy profesjonalnie przygotowanego przedstawienia i czekamy na dalsze.

 fotorelacja

  Newsy:

"Warszawska Syrenka" - Eliminacje Gminne

2006.03.06

W dniu 3 marca 2006r o godz. 14,00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini przeprowadzone zostały Eliminacje Gminne XXIX Konkursu Recytatorskiego dla dzieci "Warszawska Syrenka". Zmagania uczestników oceniało jury, które brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny. Po blisko 3 godzinnych przesłuchaniach wyłoniono zwycięzców konkursu, którzy oprócz nagród książkowych pojadą w dniu 17 marca na Eliminacje Powiatowe do Ostrowi Maz. jako reprezentanci naszej gminy.

Zwycięzcami okazali się:

Szkoły Podstawowe (kat. 0-III)

1. Beata Koziara  - SP w Glinie

2. Paulina Grądzka  - SP Nr 2 w Małkini

3. Patrycja Dydek - SP Nr 2 w Małkini

Szkoły Podstawowe (kat. IV-VI)

1. Katarzyna Koziara - SP w Glinie

2. Beata Szymańska - SP w Prostyni

3. Małgorzata Walczuk - SP w Prostyni

Publiczne Gimnazja

1. Adam Kamiński - PG Nr 2 w Małkini

2. Barbara Siwerska - PG w Prostyni

3. Aneta Sadowska - PG Nr 2 w Małkini

Wyróżnienia

Paulina Zaręba - SP Nr 2 w Małkini

Eryk Kalata - SP w Kańkowie

Estera Rostek SP w Prostyni

Edyta Koziara - PG Nr 1 w Małkini

Agata Saniewska - PG Nr 2 w Małkini

Dominika Olszewska - PG w Prostyni

 

fotorelacja

  Newsy:

TEATR "SCENA KOTŁOWNIA" 

2006.02.23

Zapraszamy serdecznie na przedstawienie teatralne.

 28 luty - wtorek godzina 18.00

"BITWA NA SZCZYCIE" wg. ROLANDA TOPORA

 w reżyserii Rafała Swaczyny

fotorelacja

  Newsy:

Odkrywamy talenty muzyczne!

2006.02.16

Gminny Ośrodek Kultury w Małkini zaprasza osoby grające na instrumentach : gitarzystów, keybordzistów, perkusistów oraz wokalistów w celu utworzenia zespołu muzycznego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w dniu 24 lutego o godz. 17.00 na wstępne przesłuchanie.

  Newsy:

Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna

2006.02.15

10 marca 2006r o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini odbędzie się konkurs pt.: Wiedza o Gminie Małkinia Górna".

regulamin konkursu 

  Newsy:

2006.02.14

 

Z okazji Walentynek wszystkim zakochanym składamy najserdeczniejsze życzenia: szczęścia i dużo, dużo miłości!

  Newsy:

Koło brydżowe

2006.02.06

Brydż to niekwestionowany król wśród gier karcianych - grany i podziwiany przez miliony ludzi na całym świecie. Jest to gra wymagająca wieloletniej praktyki i umiejętności myślenia. Teraz również Ty możesz spróbować swoich sił. Już wkrótce rusza Kolo brydżowe. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

  Newsy:

"Walentynkowa Księga Życzeń"

2006.02.02

Już wkrótce Walentynki. Chcesz złożyć życzenia swojej "Walentynce"? Pisz malkiniagok@wp.pl, a my pokażemy je na walentynkowej stronie. Najciekawsze wpisy nagrodzimy okazjonalnymi gadżetami.
  Newsy:

"Warszawska Syrenka"

2006.02.02

W dniu 3 marca 2006r o godz. 14,00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini przeprowadzone będą Eliminacje gminne XXIX Konkursu Recytatorskiego dla dzieci "Warszawska Syrenka". Celem Konkursu jest prezentacja utworów o cenionej wartości literackiej z wyłączeniem utworów zamieszczonych w podręcznikach szkolnych.

regulamin konkursu

  Newsy:

Małkińscy Mikołaje wyróżnieni

2006.01.31

27 stycznia na zaproszenie Wójta Gminy Małkinia p. Marka Kubaszewskiego przybyli Sponsorzy mikołajowych paczek dla dzieci. Każdemu wręczono paterę z pamiątkowym grawerem. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy: PHU „Rylex” - Stanisław Leoniak, PPHU „Pantera” - Andrzej Zaręba, Usługi Transportowe - Krzysztof Pyrgiel, Fabryka Mebli „Forte” S.A., PHU „Mado” - Andrzej Mróz, Apteka - Irena Kochańska,  Energy S.A. Warszawa, ZHUP „Polmark” – Marek Starzyński, Apteka – Grzelak Barbara, Zakład Remontowo-Budowlany – Roman Rokosz, Teresa Saczuk, Sklep Ogólnospożywczy – E. W. Moczarscy, Zakład Ogólnobudowlany – Albert Brzostek, Cukiernia – Burakowska Danuta, Firma Transportowo-Usługowa – Mirosław Przesmycki, Rockwool Polska Sp. z o.o., Hurt-Detal – Romuald Rolek, Majewski Zbigniew.

  Newsy:

Biesiada u Hrabiny Kotłubaj

2006.01.23

26 stycznia godz. 1800 w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini wystąpi Teatr „Scena Kotłownia” w przedstawieniu „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" W.Gombrowicza, w reż. Rafała Swaczyny.

fotorelacja

  Newsy:

Puchary dla najlepszych zakładów Gminy Małkinia Górna.

2006.01.23

W niedzielę 22 stycznia zakończyły się rozgrywki w Halowym Turnieju Zakładów Pracy Gminy Małkinia Górna. Po zaciętych bojach w piłce nożnej nastąpiło rozstrzygnięcie, które okazało się zaskakujące dla wszystkich. Otóż mamy dwóch mistrzów Gminy: Drużyna B.D.Art. i drużyna Nauczycieli, miejsce III zajęła drużyna J&S Energy. Szczegóły w tabeli ogólnej. Serdecznie dziękujemy za pomoc panom Tadkowi Szczurowskiemu i Sylwkowi Sierocie oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji turnieju. Dziękujemy za gościnność dyrekcji i personelowi SP Nr 2 w Małkini.

 

foto piłka nożna

  Newsy:

Grand Prix rozpoczęte

2006.01.23

20 stycznia rozpoczęliśmy kolejne zmagania w biegach przełajowych. w VII Grand Prix Gminy Małkinia. Na starcie stanęła niewielka liczba zawodników, zapewne z powodu ferii ale i ponad -200C.

regulamin i terminarz GP 2006

  Newsy:

Pan Twardowski w GOKu

2006.01.19

20 stycznia o godz. 12,30 wystąpi u nas Teatr Art-Re  z Krakowa w przedstawieniu pt.: "Pan Twardowski". Wstęp wolny.
  Newsy:

Konkurs z Wiedzy Ekologicznej

2006.01.17

Również 18 stycznia o godzinie 12.00 odbył się konkursie z Wiedzy Ekologicznej. Zwyciężczynie otrzymały interesujące nagrody książkowe.

  Newsy:

Konkurs "Wiedza o sporcie"

2006.01.17

18 stycznia o godzinie 11.30 w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs teoretyczny pt. "Wiedza o sporcie". dla uczniów szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Zwycięzcom konkursu przyznano nagrody sportowe.

  Newsy:

"Maraton Szachowy"

2006.01.17

Miłośnicy gry w szachy spotkali się 18 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury na "Maratonie Szachowym" Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych:

- młodzież do lat 15

- kat. open bez ograniczeń wiekowych

 

kategoria do lat 15

I miejsce Cezary Borowy

kategoria open

I miejsce Kasjan Kuropatwa

  Newsy:

Kino dla dzieci

2006.01.17

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy na dużym ekranie.

W dniu 17 stycznia godzina 16.00

"Szeregowiec Dolot"

wstęp wolny

  Newsy:

Turniej Zakładów Pracy - piłka nożna

2006.01.17

Do rozgrywek w piłce nożnej zgłosiło się 11 drużyn reprezentujących małkińskie zakłady. 15 stycznia odbyła się   pierwsza część Turnieju Piłkarskiego, do której nie przystąpiły drużyny Policji i F.T.U. Przesmycki, co wyklucza je z dalszego udziału w rozgrywkach. Druga część Turnieju zaplanowana na 22 stycznia ostatecznie ukształtuje sytuacje w grupach i wyłoni Mistrzowską Drużynę.

więcej:  Tabela      foto piłka nożna

  Newsy:

Odszedł Proboszcz Szymański

2006.01.12

Z żalem informujemy, iż w dniu 12 stycznia w godzinach porannych zmarł ks. kanonik Kazimierz Szymański proboszcz parafii pod wezwaniem "Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła" w Małkini.
  Newsy:

Ferie w Ośrodku Kultury

2006.01.12

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia przygotowane z myślą o zimowym wypoczynku. Już w niedzielę 15 stycznia rozpocznie się   pierwsza część Turnieju Piłkarskiego. Pozostałe informacje poniżej.

szczegóły

  Newsy:

2006.01.09

Podczas 14 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małkini zebraliśmy: 29,250 l. krwi, 8.043,92zł. oraz 16,42 Euro i 3,40 $

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w tegoroczna akcję tj.: wolontariuszom i ich opiekunom, lekarzom i pielęgniarkom z punktu krwiodawstwa ze szpitala z Ostrowi Maz., Wójtowi Gminy Małkinia Górna p. Markowi Kubaszewskiemu, policjantom z KP Małkinia, strażakom OSP Małkinia, Straży Gminnej, p. D. Burakowskiej, p. M. Dylewskiemu, Małkińskiej Telewizji Kablowej oraz DJ Orson, DJ Mlody, DJ Bartus z klubu "Stodoła"

  Newsy:

"Małkińscy Mikołaje 2006"

2006.01.09

W sobotę 7 stycznia 2006r w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini odbyło się VIII Małkińskie Spotkanie ze Świętym Mikołajem. Podczas tej corocznej imprezy  rozdano blisko 1700 paczek dzieciom z całej naszej gminy. Ponad 2 godziny trwała wspólna zabawa ze Św. Mikołajem i jego pomocnikami przy muzyce zespołu "Whyrock" z Sokołowa Podlaskiego, wzbogacona wieloma konkursami.

więcej www.malkinia.com

  Newsy:

2006.01.03

 8 stycznia po raz kolejny zagra w Małkini Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Lokalny sztab WOŚP działający przy  Gminnym Ośrodku Kultury liczy 50 wolontariuszy z gmin Małkinia i Brok. Od godz. 9:00 do 17:00 na terenie Gminy Małkinia przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Orkiestry, natomiast od godziny 9:00 do 17:00 w Ośrodku Kultury będzie można oddać krew  z przeznaczeniem dla 4 letniej Ani Kuźniarz, mieszkanki Małkini chorej na ostrą białaczkę. Wolontariusze kwestujący na ulicach Małkini  od godz. 10:00 będą mogli posilić się, wypić gorącą herbatę i ogrzać się w GOK-u. Ponadto odbędą się koncerty zespołów, licytacja gadżetów WOŚP, dyskoteka (zagają dj Orson i dj Młody z klubu "Stodoła") Planujemy również pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratowników straży pożarnej i lekarzy pogotowia. O godz. 20:00 połączymy się z całą Polską w „światełku do nieba”. Cały dochód uzyskany w zbiórce publicznej przeznaczony zostanie dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

UWAGA WOLONTARIUSZE: W dniu 5 stycznia (czwartek) o godz.15,00 odbędzie się zebranie Sztabu, podczas którego otrzymacie puszki i inne gadżety. Obecność obowiązkowa.

  Newsy:

VIII Małkińskie Spotkanie ze Świętym Mikołajem 

2006.01.03

Wójt Gminy Małkinia, Gminny Ośrodek Kultury oraz "Małkińscy Mikołaje" zapraszają w dniu 7 stycznia 2006 r. o godz. 11.00 do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini na VIII Małkińskie Spotkanie ze Świętym Mikołajem.
  Newsy:

Archiwum 2005

  Newsy:

Wspaniała zabawa z kabaretem
"ZYGZAK" 

2004.12.15

  

zygzak14.jpg (57156 bytes)   W sobotni wieczór 11 grudnia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpił kabaret "ZYGZAK" w składzie: Grzegorz Tomaszewski, Marcin Maroszek, Ireneusz Popiel, Paweł Urban. Godzinny występ kabaretu okazał się strzałem w dziesiątkę, zebrana publiczność bawiła się wspaniale słuchając żartów trójki młodych wykonawców. 

   Mamy nadzieję, że kabaret będzie w dalszym ciągu rozwijał swoje umiejętności i bawił coraz liczniejsze rzesze publiczności, czego im serdecznie życzymy. Szczególne podziękowania i życzenia składamy "naszemu człowiekowi" w kabarecie tj. Grzegorzowi Tomaszewskiemu z Małkini.

 <więcej>