Newsy:

Grand Prix 2009

2009.01.06

16 stycznia (piątek) odbędzie się pierwszy bieg z cyklu X Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Początek zawodów godz. 1430 . Rejestracja zawodników od godz. 1330.  <więcej>
  Newsy:

UWAGA Wolontariusze WOŚP

2009.01.05

Uwaga Wolontariusze, w piątek 9 stycznia o godz. 14,00 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej. Rozdawać będziemy puszki, identyfikatory i serduszka WOŚP. Osoby zainteresowane  po odbiór zgłaszają się osobiście.
  Newsy:

 

Niech Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór, tak jak cały nadchodzący Nowy Rok upłyną w szczęściu i radości, tego życzą Wam pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkinia Górnej

  Newsy:

XI Małkińskie Spotkanie z Św. Mikołajem

2008.12.23

10 stycznia 2009r. o godz. 10,00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr2 w Małkini Górnej odbędzie się XI Małkińskie Spotkanie z Św. Mikołajem. Na Spotkanie zapraszają Wójt Gminy Małkinia Górna, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz sponsorzy.

  Newsy:

Spotkanie Wigilijne

2008.12.19

17 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyło się Spotkanie Wigilijne przygotowane dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej. Zebranych gości przywitał a następnie wspólnie odmówił modlitwę Wójt Marek Kubaszewski. Oprawę artystyczną przygotowała małkińska młodzież  pod kierunkiem pp. Henryki Godlewskiej, Bernadety Wiatr i Tomasza Maciuszko. Na zakończenie uczestnikom wigilii wręczono paczki świąteczne.    <foto>
  Newsy:

Wystawa bombek

2008.12.18

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wystawę bombek choinkowych, zgłoszonych do naszego konkursu. Wystawa trwa do 24 grudnia. Najlepsze prace zlicytujemy, a uzyskane środki przekazane zostaną na zakup pompy insulinowej dla Sylwii. Zapraszamy.

  Newsy:

Sztab WOŚP

2008.12.16

Sztab WOŚP zaprasza dzieci i młodzież zgłoszoną przez Samorządy Szkolne po odbiór ankiet WOŚP. Prosimy o zgłaszanie się ze zdjęciem legitymacyjnym do 18 grudnia. Po tym terminie spóźnialscy wysyłają ankietę na swój koszt.
  Newsy:

Zapraszamy na Warsztaty Taneczne

NEW STYLE HIP HOP

  Newsy:

Królowa Śniegu na Mikołajki

2008.12.08

W dniu 6 grudnia z okazji Mikołajek, na małej scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu gościliśmy aktorów krakowskiego Teatru Art-Re w przedstawieniu "Królowa Śniegu". Ponadto jak na mikołajowe święto przystało, nie zabrakło i solenizanta - Św. Mikołaja, który dla wszystkich dzieci przygotował małe upominki.   <foto>

  Newsy:

Bombka choinkowa - konkurs plastyczny

2008.11.20

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej ogłasza konkurs na BOMBKĘ CHOINKOWĄ. Celem konkursu jest wykonanie własnej ozdoby świątecznej w formie bombki choinkowej. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do osób w czterech grupach wiekowych: gr. Przedszkolna, I-III klasa S.P., IV-VI klasa S.P., gr. Gimnazjalna.

Technika prac:  forma - lekka przestrzenna lub półprzestrzenna, kształt - dowolny, wielkość- dowolna, materiały - papier, styropian, folia, tkaniny, szklana bombka ręcznie malowana itp. z wykluczeniem materiałów ciężkich np. drewno, masa solna. UWAGA! Bombka musi być zaopatrzona w sznureczek, nitkę lub drucik do zawieszenia. 

Warunki uczestnictwa: Do konkursu zostaną zakwalifikowane tylko prace indywidualne, opatrzone metryczką informacyjną zawierającą: imię i nazwisko autora, wiek oraz adres szkoły. Metryczki winny być bardzo dokładnie przymocowane do sznureczka. Prosimy o bezwzględne zrobienie listy zbiorczej uczestników konkursu oraz opiekunów.

Termin i nagrody: Uczestnicy zobowiązani są do złożenia prac w GOKiS w Małkini Górnej do 10.12.2008r. Jury powołane przez organizatora oceni prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i wyłoni zwycięzców. Pod uwagę brane będą przede wszystkim walory artystyczne pracy, indywidualne podejście do tematu, oryginalność oraz estetyka. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody i wyróżnienia. Wszystkie prace pozostają własnością organizatora. Przewidziana jest wystawa pokonkursowa w GOKiS w Małkini Górnej. Po jej zakończeniu najlepsze prace będą zlicytowane, a środki uzyskane przekazane zostaną na zakup pompy insulinowej dla Sylwii.

  Newsy:

Mamy Sztab WOŚP

2008.11.19

 W dniu 29 października w Warszawie, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrowała Małkiński Sztab działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Sztab działał będzie do chwili całkowitego rozliczenia, nie dłużej niż do 31 stycznia 2009r. Sztab będzie liczył 50 wolontariuszy z Małkini Górnej i Broku. Już dziś osoby zainteresowane czynnym udziałem w akcji prosimy o organizowanie szkolnych wolontariatów, dla których przygotujemy identyfikatory (niestety ich ilość będzie ograniczona).

  Newsy:

90. rocznica Odzyskania Niepodległości

2008.11.12

 11 listopada na cmentarzu żołnierskim przy ul. Leśnej w Małkini Górnej odbyły się obchody 90. rocznicy Odzyskania Niepodległości, Jak co roku pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu dołożyli wszelkich starań w przygotowanie tej uroczystości. W obchodach udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy z terenu całej gminy oraz władze gminy na czele z wójtem Markiem Kubaszewskim, przewodniczącym Rady Gminy Janem Chaberskim i zastępcą wójta Janem Borowym. W uroczystości uczestniczyli również: radni Rady Gminy i Rady Powiatu, kombatanci, sołtysi, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele i uczniowie. W asyście pocztów sztandarowych z całej gminy, zapalono pamiątkowe znicze, złożono uroczyście wiązanki kwiatów i wysłuchano programu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów z ZS im. S. Staszica i ZSG nr 1 pod kierunkiem p.Bernadety Wiatr i p.Tomasza Maciuszko. Polową Mszę Świętą odprawił proboszcza parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, Ks. kan. Henryk Stawierej. Po mszy zgromadzeni przemaszerowali ulicami Małkini Górnej, aby złożyć wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. <fotorelacja>

  Newsy:

Wyniki X Jesiennych Biegów Małkińskich

2008.11.12

18 październik 2008r. w lasku małkińskiego za GOKiS odbyły się X Jesienne Biegi Małkińskie. Oto ich wyniki

  Newsy:

Bezpłatne szkolenie na Instruktora Sportu

2008.10.16

  Newsy:

Zapraszamy na basen

2008.10.16

  Newsy:

X Jesienne Biegi Małkińskie

2008.10.10

18 październik (sobota) 2008r. w lasku małkińskiego za GOKiS odbędą się X Jesienne Biegi Małkińskie.

Program zawodów: Rejestracja zawodników od godz. 930 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu

I bieg     1045   Start do sztafety rodzinnej pracowników Rockwool, rodzic + dziecko, 400m + 200m

II bieg  1100   Start do biegu rocznik 1996-1994   – 1800m – dziewczęta biegną razem z chłopcami, na mecie klasyfikacja oddzielna

III bieg  1120   Start do biegu rocznik  1997 i młodsi – 1000m – dziewczęta biegną razem z chłopcami, na mecie klasyfikacja oddzielna

IV bieg   1130   Start do biegu głównego  rocznik 1992 i starsi– 5400mKategorie biegu:  open kobiet open mężczyzn, weteranki kobiet (rocznik 1973 i starsze), weterani mężczyzn (rocznik 1968 i starsi), najszybszy z Gminy Małkinia Górna, najszybszy z firmy Rockwool, najstarszy uczestnik biegu.

Nagrody gwarantowane tylko dla zwycięzców każdej kategorii. Pozostałe nagrody do losowania spośród wszystkich startujących. Po zawodach rozdane zostaną również nagrody i medale za IX Grand Prix Małkini w biegach przełajowych 2008r. oraz wylosowany zostanie rower górski.

  Newsy:

Koło Plastyczne

2008.10.01

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia koła plastycznego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 8 października o godz. 15.00.

  Newsy:

Grand Prix 2008

2008.09.15

15 września (piątek) odbędzie się siódmy bieg z cyklu IX Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Początek zawodów godz. 1600 . Rejestracja zawodników od godz. 1500.  <więcej>
  Newsy:

Sprzątanie Świata w Małkini

2008.09.09

W związku z prowadzoną 19 września 2008 roku akcją Sprzątania Świata, w dniach 15-18.09.08r. przekażemy szkołom z naszej gminy, materiały niezbędne do jej przeprowadzenia. Akcja sprzątania terenów Gminy Małkinia rozpocznie się o godzinie 830. Czas sprzątania ok. 4 godzin. O godzinie 1230 rozpocznie się wywóz worków z wcześniej wyznaczonych miejsc przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Małkini Górnej. W tym roku chcielibyśmy szczególnie zachęcić do sprzątania naszych lasów. Są one jednym z największych skarbów przyrody w naszym kraju, z którym stykamy się praktycznie każdego dnia. Pokrywają one 28 proc. powierzchni państwa. Niestety, praktycznie na terenie całej Polski, lasy są zaśmiecane, niszczone i podpalane. Leśnicy sami nie poradzą sobie z tym problemem. Musimy Wszyscy o nie dbać i chronić.

  Newsy:

Fotorelacja z Dożynek Gminnych

  Newsy:

  Newsy:

Bezpłatne szkolenie

2008.08.20

28 sierpnia (czwartek) zapraszamy Strażaków i nie tylko, na szkolenie pt: "Zapobieganie pożarom". Początek szkolenia o godz. 17:00. Szkolenie jest bezpłatne, finansowane przez EFS.
  Newsy:

  Newsy:

  Newsy:

Festiwal Kultury Kresowej

2008.08.12

W dniach 8-10 sierpnia w Mrągowie odbył się Festiwal Kultury Kresowej, na którym zaprezentował się nasz zespół ludowy Małkinianka. Wycieczka była  nagrodą dla zespołu za kultywowanie tradycji ludowej naszego regionu. Oto krótki  <film>.

  Newsy:

15 sierpnia w Małkini

2008.08.08

15 sierpnia o godz. 12,00 w ramach Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz obchodów 88 rocznicy Bitwy Warszawskiej na cmentarzu wojskowym przy ul. Leśnej odprawiona zostanie msza św.  Po mszy nastąpi przemarsz ulicami pod pomnik J. Piłsudskiego. Serdecznie zapraszamy.

  Newsy:

 

W dniu 31 sierpnia br. (niedziela) w Małkini Górnej na stadionie MKS „Małkinia” odbędą się Dożynki Gminne.
  Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 od polowej Mszy św. podczas której sołectwa będą mogły złożyć w darze przygotowane na tę uroczystość wieńce dożynkowe z płodów rolnych.
    Przewidujemy również możliwość przygotowania wystawy przez poszczególne sołectwa, gdzie na stołach (zapewnionych przez GOKiS) znajdą się tegoroczne zbiory: zboża, warzywa, owoce, wszystko to, czym zechcą się pochwalić mieszkańcy danej wsi.
    Za udział w wystawie każde sołectwo otrzyma z Urzędu Gminy 100 zł., natomiast najpiękniejsze stoły wystawowe i wieńce dożynkowe otrzymają nagrody pieniężne w wysokości:I miejsce – 800 zł., II miejsce – 500 zł.,III miejsce – 300 zł.
Oceniane będą, łącznie z każdego sołectwa, wieńce dożynkowe i stoły wystawowe z plonami.
   Mamy ponadto nadzieję, że nasi rodzimi wytwórcy, rzemieślnicy, gospodynie domowe, artyści ludowi, rolnicy zechcą również indywidualnie wziąć aktywny udział w Gminnych Dożynkach i wystawić swe wyroby. Mile widziana będzie sprzedaż tych produktów przez wytwórców i producentów. Za miejsce (zapewnione przez organizatorów) nie pobieramy żadnej opłaty.
   W programie Gminnych Dożynek – Małkinia Górna 2008 przewidziane są ponadto:
• Rywalizacje sportowe z nagrodami pomiędzy sołectwami (m.in.: przeciąganie liny, przecinanie drewna, wiązanie na czas snopków zboża, bicie piany z jajek, darcie pierza, koszenie siana),
• Występy zespołów ludowych,
• Wystawy sprzętu rolniczego,
• Wesołe miasteczko,
• Degustacje,
• Ogródki piwne,
• Zabawa z zespołem TOPLES.
   Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do aktywnego włączenia się we wspólne przygotowanie tego święta.
  Newsy:

Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe zaprasza

2008.07.24

GOKiS zaprasza do Internetowego Centrum Edukacyjno-Oświatowego. Centrum wyposażone zostało w programy komputerowe z poziomu szkół ponadgimnazjalnych z dziedzin: chemia, fizyka, matematyka, biologia, przedsiębiorczość oraz słownik jęz. angielskiego. Dodatkowo otrzymaliśmy nośniki ze szkoleniami informatycznymi: obsługa Internetu, systemu Windows, programów Microsoft Word, Exel, PowerPiont, Outlock. Ponadto zapraszamy na stronę www.iceo.eduportal.pl. Na stronie tej, dostępnej po założeniu konta i zalogowaniu, znajdą Państwo bezpłatne szkolenia elektroniczne (jako identyfikator centrum należy wpisać: 852956). Zapraszamy do odwiedzania Centrum i korzystania z jego zasobów.

  Newsy:
  Newsy:
  Newsy:

Wakacyjny Turniej Piłkarski

2008.07.09

W dniach 17-18 lipca o godzinie 10,00 na stadionie sportowym MKS Małkinia odbędzie się Wakacyjny Turniej Piątek Piłkarskich dla dzieci i młodzieży. Turniej rozegrany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: kat.1 kl. IV-VI Szkoły Podstawowe, kat.2 Gimnazjum. Zgłoszenia drużyn przyjmujemy w GOKiS do 16 lipca. Serdecznie zapraszamy.
  Newsy:

Obóz Sportowy w Wilkasach

2008.07.08

9 lipca o godzinie 15,30 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na zebranie dzieci i opiekunów wyjeżdżających, w dniu 15 lipca na obóz sportowy w Wilkasach.
  Newsy:

Zapraszamy na teatrzyk

2008.07.04

GOKiS oraz "Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe na wsi" zapraszają dzieci w dniu 8 lipca o godzinie 17,30 na przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru ART-RE, pt.: "Bazyliszek". Wstęp wolny.
  Newsy:
  Newsy:

Dziękujemy Wam

2008.06.26

 

Nadbużańska Noc Świętojańska

21-22 czerwca 2008

W imieniu organizatorów: Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszego festynu.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom czyli: Międzygminnemu Związkowi Ziemia Ostrowska, Gminnej Bibliotece Publicznej, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Małkińskiej Telewizji Kablowej w Małkini.

Bardzo gorąco dziękujemy sponsorom: PHU HAST Hanna i Stanisław Kuciel, Firma Transportowa Mirosław Przesmycki, Towarzystwo Ubezpieczeniowe UNIQA, Szpital Powiatowyw Ostrowi Maz., Agencja Ochrony Mienia TARCZA, PHU Artur Jaworowski, SAM-SMAK, Elektromax, ROCKWOOL Polska, Firma Transportowa Krzysztof Pyrgiel, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Maz., B.D.Art., Hurt-Detal Romuald Rolek, MADO Andrzej Mróz, Stanisław Leoniak, AVON Cosmetics, Firmie KEFAL z Ostrowi Maz, Drukarnia “Wictoria”, PKO BP, „Victoria” Biuro Ubezpieczeń i Finansów.

Dziękujemy wszystkim policjantom z komendantem Leszkiem Dębkiem, Ochotniczej Straży Pożarnej z komendantem Witoldem Biegajem, sędziom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów sportowych oraz wolontariuszom, bez których pomocy byśmy się nie obyli. Dziękujemy wszystkim, których nie wymieniliśmy.

Dziękujemy patronom medialnym: Radio Nadzieja, Tygodnik Ostrołęcki, Wiadomości Małkińskie, Małkińska Telewizja Kablowa, Małkiński Serwis Internetowy, Ostrowski Portal Internetowy.

         Wójt Gminy Małkinia Górna Marek Kubaszewski               Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Andrzej Sadowski

  Newsy:

Nadbużańska Noc Świętojańska -foto

2008.06.24

  Newsy:

Bieg o Nagrodę Wójta Gminy Małkinia Górna

 

Podczas drugiego dnia festynu Nadbużańska Noc Świętojańska odbył się bieg na dystansie 6 km. Fundatorem nagród był Wójt Gminy Małkinia Górna p. Marek Kubaszewski. Oto klasyfikacja na mecie.
  Newsy:

ZEBRANIE WOLONTARIUSZY NNŚ 2008

 

W dniu 17 czerwca o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się zebranie Wolontariuszy  Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej. Młodzież która wyraża chęć pomocy w organizacji serdecznie zapraszamy.

  Newsy:

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora GOKiS

 

  Newsy:

Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa MTvK

 

  Newsy:

Majowe wojaże MKB TEAM

2008.06.02

Maj jest miesiącem, który jest zawsze bogaty w starty biegaczy MKB TEAM na arenie ogólnopolskiej. Tym razem zawodnicy wybrali się na zawody biegowe do Ostrołęki (11.05) oraz odległej Hajnówki (17.05). Pogoda sprzyjała dobrym startom. Największe sukcesy odnieśli młodzi biegacze w biegu ulicznym na dystansie 1000m w Ostrołęce. Rafał Maliszewski wywalczył drugie miejsce, a Marcin Sadowski trzecie. Zdobyli ono odpowiednio srebrny i brązowy medal. W biegu głównym tj. Półmaratonie Kurpiowskim (21.1km) w międzynarodowej obsadzie wystartowało siedmiu biegaczy MKB TEAM. Najszybszym z małkińskiej grupy okazał się Piech Piotr, który trasę pełnego półmaratonu pokonał w 1 godz. 32 min.

W Hajnówce największym sukcesem mógł pochwalić się Kamil Michalczuk, który piękną trasę półmaratonu z Białowieży do Hajnówki pokonał w 1 godz. 31 minut. Czasem tym pozwolił sobie zająć czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nagrodą za pokonany wysiłek był rower górski od organizatorów międzynarodowego półmaratonu. foto
  Newsy:

Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe zaprasza

2008.05.29

GOKiS zaprasza do Internetowego Centrum Edukacyjno-Oświatowego. Centrum wyposażone zostało w programy komputerowe z poziomu szkół ponadgimnazjalnych z dziedzin: chemia, fizyka, matematyka, biologia, przedsiębiorczość oraz słownik jęz. angielskiego. Dodatkowo otrzymaliśmy nośniki ze szkoleniami informatycznymi: obsługa Internetu, systemu Windows, programów Microsoft Word, Exel, PowerPiont, Outlock. Chętnych poszerzania wiedzy zapraszamy.

  Newsy:

IX Mistrzostwa Gminy Małkinia Górna Szkół Podstawowych i Gimnazjów w biegach przełajowych

2008.05.20

20 maja odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w biegach przełajowych. Na starcie stanęło ok. 300 biegaczy. Oto wyniki drużynowe i indywidualne oraz galeria.

  Newsy:

Nadbużańska Noc Świętojańska 2008

2008.05.19

W dniach 21-22 czerwca 2008 na nadbużańskich łęgach odbędzie się  IX Nadbużańska Noc Świętojańska. Tegorocznymi Gwiazdami będą Małgorzata Ostrowska i Oddział Zamknięty. Jak co roku będą występy zespołów ludowych, rockowych, rozgrywki sportowe, liczne konkursy z nagrodami i inne atrakcje. Szczegółowy program NNŚ 2008 na naszych stronach od 1.06.2008r.      Zapraszamy

  Newsy:

  Newsy:

3 majowy koncert

2008.05.05

3 maja w GOKiS odbył się koncert zespołu "Grass Dillers". Niestety pogoda nas nie rozpieszczała i z planowanego pleneru musieliśmy przenieść się do sali. Mimo to wierni fani zespołu i tu dobrze się bawili. Oto krótka wideo-relację z koncertu.

  Newsy:

Grand Prix 2008

2008.05.05

9 maja (piątek) odbędzie się piąty bieg z cyklu IX Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Początek zawodów godz. 1600 . Rejestracja zawodników od godz. 1500.  <więcej>
  Newsy:
  Newsy:

SPOTKANIE AUTORSKIE

2008.04.22

19 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Centrum Edukacyjno-Oświatowe w Małkini zorganizowały spotkanie autorskie poświęcone twórczości pani Anny Kacprzyckiej. W spotkaniu wzięła udział autorka, której życiową pasją jest malarstwo, poezja i proza. Podczas spotkania młodzież recytowała wiersze p. Kacprzyckiej a także zasypała autorkę stosem pytań. Pani Ania wyrecytowała również swój ulubiony wiersz oraz wyszkicowała portret wybranej osoby z sali. Nie obyło się bez opowieści o obrazach zaprezentowanych na  wystawie.        <więcej o artystce>

   

  Newsy:

IX Mistrzostwa Gminy Małkinia Górna Szkół Podstawowych i Gimnazjów w biegach przełajowych

2008.04.21

W dniu 20 maja 2008r. na ścieżkach lasku za GOKiS rozegrane zostaną IX Mistrzostwa Gminy Małkinia Górna Szkół Podstawowych i Gimnazjów w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 8:15. Start do pierwszego biegu o godz. 9:45. Prawo startu w biegach mają uczniowie, którzy nie mają przeciwwskazań do biegów długodystansowych. Zawodnicy do startu dopuszczani są przez swoich opiekunów. Każda szkoła ma prawo wystawić do zawodów dowolną ilość zawodników. Regulamin.
  Newsy:

Zapraszamy na komedię

2008.04.17

16 maja 2008r. o godz. 18,30 organizujemy wyjazd do Teatru Komedia na sztukę Pierre’a Chesnota pt.: "Koleżanki". W rolach głównych wystąpią: Katarzyna Figura, Katarzyna Cygler, Marzena Trybała, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Żak, Rafał Cieszyński, Jerzy Gorzko, Jan Jankowski. Koszt wyjazdu 80zł, zgłoszenia przyjmujemy do 22 kwietnia.
  Newsy:

Grand Prix 2008

2008.04.14

18 kwietnia (piątek) odbędzie się czwarty bieg z cyklu IX Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Początek zawodów godz. 1600 . Rejestracja zawodników od godz. 1500.  <więcej>
  Newsy:

Sztab WOŚP informuje

2008.04.07

Uwaga Wolontariusze WOŚP. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej, czekają na Was Podziękowania za udział w XVI Finale. Prosimy zgłaszać się po ich odbiór.

  Newsy:

WYSTAWA MALARSTWA

2008.04.04

Od 8 kwietnia br. zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy obrazów, wszechstronnie utalentowanej artystki, Pani Anny Kacprzyckiej. W późniejszym terminie odbędzie się również wieczorek, podczas którego p. Kacprzycka osobiście przedstawi swoją twórczość.

  Newsy:

KONCERT ZESPOŁU "NEWTON"

2008.04.01

W dniu 5 kwietnia o godz. 19,00 zapraszamy na koncert zespołu "Newton". Zespół gra kawałki głównie rockowe i trzyma się klimatu westchnienia i niepokoju. Wykonawcami, których twórczość wpływa na jego repertuar to: Pink Floyd z Dawidem Gilmourem na czele, Depeche Mode, Carlos Santana, Piotr Szczepanik, Kombi, Andrzej Piaseczny i wielu innych w podobnym miłym klimacie. Wstęp wolny.

  Newsy:

NOWY REKORD BIEGOWY

2008.04.01

Bardzo duży sukces odniósł mieszkaniec Małkini Górnej Kamil Michalczuk, który 30 marca 2008r. startując w Półmaratonie Warszawskim (21,1km) pobił swój rekord życiowy na tym dystansie osiągając czas 1 godz 27 min 52 s. Jest to nowy rekord biegowy Gminy Małkinia Górna na tym dystansie. Kamil reprezentuje barwy Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej. W w/w półmaratonie wystartowało ponad 2600 biegaczy z 25 państw świata z całą plejadą biegaczy z Kenii i Etiopii. Wśród tego tłumu biegaczy dwóch zawodników z Małkini Górnej Kamil Michalczuk i Andrzej Żach. Andrzej Żach wyprzedził na mecie ok. 1000 zawodników, osiągając czas ok. 2 godz. 

Andrzej Żach – instruktor MKB TEAM – Wspaniały bieg Kamila. W tak licznej stawce biegaczy zajął on 238 miejsce, pokonując ponad 2300 biegaczy. Kamil trenuje w naszym klubie sześć lat i widać, że jego ciężka praca procentuje. Wkrótce w majowych półmaratonach dostaną szansę kolejni małkińscy biegacze. Jest to efekt długich lat treningu, bo przecież tak długie dystanse nie biega się z marszu. Jeśli chodzi o samą imprezę to były to zawody z najwyższej światowej półki. Warto wspomnieć, że w kategorii kobiet wygrała Etiopka Dibaba, która jest obecnie mistrzynią świata w biegach przełajowych. Poza tym cała czołówka krajowych biegaczy, którzy minimalnie przegrali z Kienijczykami.”

  Newsy:

 

Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei, miłości i rodzinnego ciepła życzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej.

  Newsy:

Internetowe Centrum Edukacyjno -Oświatowe na wsi” w Małkini

2008.03.18

W najbliższym czasie w GOKiS w Małkini Górnej ruszy „Internetowe Centrum Edukacyjno - Oświatowe na wsi”. Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Projekt realizowany przez Uniwersytet w Białymstoku w partnerstwie z Krajową Izbą Gospodarczą, Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Combidata Poland sp. z o.o. Centrum będzie działać każdego dnia w godzinach 17,00-21,00 oraz w weekendy w godzinach 12,00-22,00. Centrum oferować będzie materiały dostępne w postaci kursów na płytach CD/DVD, bezpłatny dostęp do Internetu - skorzystać z niego może każdy, kto chciałby podnieść swoje kwalifikacje z jakiejś dziedziny, np. obsługa komputera, programów komputerowych, nauki „na odległość” oraz inne. Jak na razie trwają prace adaptacyjne lokalu, oczekujemy na sprzęt komputerowy itp.

  Newsy:

Konkurs "Wiedza o gminie Małkinia Górna"

2008.03.17

 W dniu 13 marca 2008 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej przeprowadzony został X Konkurs pt. „Wiedza o gminie Małkinia Górna”. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy I – III, II kategoria – klasy IV – VI, III kategoria –  gimnazjum. Konkurs był testem pisemnym, z zakresu wiedzy z obserwacji środowiska, przyrody, zabytków, kultury, historii, życia ludzi, ciekawych zjawisk. Do konkursu przystąpiło 120 uczniów. A oto wyniki foto
  Newsy:

Grand Prix 2008

2008.03.04

14 marca (piątek) odbędzie się trzeci bieg z cyklu IX Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Początek zawodów godz. 1600 . Rejestracja zawodników od godz. 1500.  <więcej>
  Newsy:

Nauczyciele obronili mistrzostwo

2008.03.04

 W dniu 17 lutego w hali sportowej SP Nr2, odbyły się rozgrywki w  piłkę koszykową w ramach Halowego Turnieju Zakładów Pracy. Do Turnieju zgłosiło się siedem drużyn reprezentujących małkińskie zakłady.

DOMBUD PROGAS AJINOMOTO    BDART NAUCZYCIELE zza BUGA ROCKWOOLNAUCZYCIELE

W wyniku losowania do grupy A trafiły: Dom-bud, Progas, Ajinomoto i B.D.Art., w grupie B znaleźli się: Nauczyciele "zza Buga", Rockwool i Nauczyciele małkińscy. Z rozgrywek grupowych do półfinału przeszły: w grupie A z miejsca I B.D.Art. i Progas z miejsca II, natomiast w grupie B: z miejsca I Nauczyciele i Rockwool z miejsca II. W pojedynku o miejsce III Progas pokonał Rockwool 9:6, a w Finale Nauczyciele wygrali z B.D.Art. 14:10.

   

25 lutego odbyło się następne spotkanie małkińskich zakładów, tym razem na boisku do piłki siatkowej. Po meczach grupowych ciekawa sytuacja zaistniała w grupie A, gdzie trzy drużyny miały po dwa zwycięstwa. O awansie zadecydowała szczegółowa tabela pomiędzy Dom-Bud, Progas i B.D.Art, wg której ustalono półfinalistów. Z grupy A do dalszych rozgrywek przeszły drużyny: Dom-Bud z miejsca I, z miejsca II Progas,  w grupie B jak tydzień wcześniej - miejsce I Nauczyciele, miejsce II Rockwool. W pojedynku o miejsce III Dom-Bud pokonał Progas 2:0 (25:15, 25:19), a w Finale Nauczyciele wygrali z Rockwoolem 2:0 (25:13, 25:20).

  

Jako ostatnią konkurencję rozegrano w dniu 2 marca, piłkę nożną. I tak z grupy A do półfinału awansowały drużyny: z miejsca I Rockwool, z miejsca II Nauczyciele. Z grupy B: z miejsca I Progas, z miejsca II Dom-Bud. W pierwszym półfinale po zaciętym meczu zakończonym rzutami karnymi drużyna Dom-Bud wygrała z Rockwoolem 1:1 (k.2:0), w drugim Nauczyciele pokonali Progas 1:0. W meczu o miejsce III Rockwool wygrał z Progasem 2:0, a w finale Dom-Bud pokonał Nauczycieli 3:1. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Dom-Budu wskoczyła na najniższy stopień podium. Gratulujemy uczestnikom zawodów, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obsługę techniczną Turnieju.

  

Drużyna

Piłka koszykowa Piłka siatkowa Piłka nożna Miejsce
Nauczyciele 100 100 80 I
Rockwool 40 80 60 II
Dom-Bud 10 60 100 III
Progas 60 40 40 IV
B.D.Art. 80 10 10 V
Nauczyciele "zza Buga" 10 10 10 VI-VII
Ajinomoto 10 10 10 VI-VII
  Newsy:

Ferie w GOKiS

 

  Newsy:

"Wieczorek Walentynkowy" w GOKiS

2008.02.18

 W dniu 14 lutego o godz. 17,00 w GOKiS odbył się "Wieczorek Walentynkowy". W programie poetycko - muzyczny wystąpiła młodzieży z Zespołu Szkół im. St. Staszica i Zespołu Szkół Gminnych nr1 w Małkini Górnej pod kierunkiem p. B. Wiatr. Melodyjne piosenki dla zakochanych, które wokalnie wykonała Kasia Koziara oraz występującą młodzież, (przy akompaniamencie zespołu muzycznego z GOKiS) zebrały wielkie brawa zgromadzonej publiczności.

Fragmenty przedstawienia można obejrzeć tu -  <film>

  Newsy:

Grand Prix 2008

2008.02.13

15 lutego (piątek) odbędzie się drugi bieg z cyklu IX Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Początek zawodów godz. 1530 . Rejestracja zawodników od godz. 1430. więcej
  Newsy:

Konkurs Ekologiczny

2008.02.12

 W pierwszym dniu ferii tj. 11 lutego, przeprowadziliśmy konkurs z wiedzy ekologicznej. Najlepiej z testem poradzili sobie: Krych Przemysław, Bejzemski Filip i Tadko Oliwia. Nagrody dla uczestników ufundował GOKiS i opiekun Koła Ekologiczno-Geograficznego p. T. Żach. Gratulujemy obszernej wiedzy i zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych pod patronatem GOKiS.
  Newsy:

Halowy Turniej Zakładów Pracy

2008.01.22

 W dniach 17 lutego - piłka koszykowa, 24 lutego - piłka siatkowa oraz 2 marca - piłka nożna, od godz. 10,00 w hali sportowej SP Nr2 rozegrany zostanie Halowy Turniej Zakładów Pracy. Turniej odbędzie się po zgłoszeniu min. 4 drużyn reprezentujących małkińskie zakłady. Pisemne zgłoszenia drużyn przyjmujemy w GOKiS do 13 lutego 2008r. regulamin
  Newsy:

Miejsce urodzenia - konkurs recytatorski

2008.01.21

W dniu 31 stycznia odbędą się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Miejsce urodzenia". W eliminacjach mogą wziąć udział, osoby które przeszły eliminacje szkolne - max. 3 osoby z każdej kategorii {szkół podstawowych (kl. V-VI), szkół gimnazjalnych (kl. I-III) i szkół średnich}. Celem Mazowieckiego Konkursu Recytatorskiego jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej twórczości literackiej.  regulamin
  Newsy:

XVI FINAŁ WOŚP W MAŁKINI

2008.01.15

Podczas XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małkini zebraliśmy: 10850,10 zł i 37,8 litrów krwi.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję WOŚP tj.: wszystkim wolontariuszom naszego sztabu kwestujących zarówno w Małkini jak i Broku, ich opiekunom, lekarzom i pielęgniarkom z punktu krwiodawstwa ze szpitala z Ostrowi Maz., Wójtowi Gminy Małkinia Górna p. Markowi Kubaszewskiemu i burmistrz Brok p. Krystynie Kacpura za pomoc i życzliwość przy organizowaniu Orkiestry, dyrektor szkoły w Broku p.Bogumile Wujek oraz nauczycielom zaangażowanym w prace na rzecz WOŚP, podziękowania dla Studia Urody SUBLIME p. Wiesławy Zadrożnej i p. Beaty Brzózka za przekazane pieniądze, firmie BD Art za lustra przekazane na licytację, firmie AJINOMOTO za zupki na poczęstunek dla wolontariuszy, młodzieży z CKP ZS w Małkini za przekazanie pieniędzy ze sprzedaży własnych wyrobów cukierniczych, p. Danucie Burakowskiej za pączki dla wolontariuszy, zespołowi AKORD za oprawę muzyczną, Kasi Koziara i p. Bernadetcie Wiatr za występ wokalny, krwiodawcom za kolejny dar tym razem oddanie prawie 38 litrów krwi, p. Mirosławowi Dylewskiemu za pomoc, oprawę informacyjną w prasie i na portalu internetowym, policjantom z KP Małkinia za liczne patrole i wszelką pomoc w XVI finale WOŚP.

<foto>

więcej  <www.malkinia.com>

  Newsy:

Zebranie Wolontariuszy

2008.01.09

W dniu 11 stycznia o godzinie 13,00 w Sztabie WOŚP przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się spotkanie Wolontariuszy. Na spotkanie rozdamy puszki, serduszka i identyfikatory - obecność obowiązkowa. W spotkaniu udział weźmie również Policjant, który omówi sprawy związane z bezpieczeństwem podczas kwesty ulicznej.

  Newsy:

"Boże i Twoje Narodzenie"

2008.01.08

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza w dniu 10 stycznia o godz. 11.00 na przedstawienie teatralne "Boże i Twoje Narodzenie" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Gminnych w Małkini Górnej pod kierunkiem p. Bernadety Wiatr, p. Barbary Wojciechowskiej oraz p. Tomasza Maciuszko.

  Newsy:

"Noworoczne Spotkanie"

2008.01.08

W dniu 6 stycznia 2008r w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się "Noworoczne Spotkanie" zorganizowane przez Wójta Gminy Małkinia Górna p. Marka Kubaszewskiego. W uroczystości uczestniczyli: Radni Gminy, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji publicznych z terenu Gminy Małkinia Górna. Głównym punktem programu był koncert kwartetu smyczkowego "ANDANTE" w wykonaniu muzyków z Akademii Muzycznej w Białymstoku.

<foto>

<wideo>

  Newsy:

Grand Prix 2008

2008.01.08

18 stycznia (piątek) rusza IX edycja Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Początek zawodów godz. 1430 . Rejestracja zawodników od godz. 1330. więcej
  Newsy:

X Spotkanie z Mikołajem

2008.01.08

W dniu 5 stycznia 2008r w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 odbyło się X Małkińskie Spotkanie ze Św. Mikołajem.  Spotkanie zorganizował Wójt Gminy Małkinia p. Marek Kubaszewski a liczni sponsorzy ufundowali 1600 paczek dla dzieci z Naszej gminy. Więcej na:  www.malkiniagorna.pl i www.malkinia.com. film

  Newsy:

Archiwum 2007

  Newsy:

Archiwum 2006

  Newsy:

Archiwum 2005