Newsy:

  Newsy:

Zapraszamy na koncert Kolęd i Pastorałek

W dniu 18 grudnia br. o godz. 18:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej odbędzie się uroczysty świąteczny koncert Kolęd i Pastorałek, który z pewnością uatrakcyjni wszystkim Państwu ten niezwykły czas.
Ponadto w sobotę 18 grudnia będzie można obejrzeć Szopkę Bożonarodzeniową z udziałem żywych zwierząt, która podobnie jak w ubiegłym roku powstanie przy Szkole Podstawowej nr. 2 w Małkini Górnej.
  Newsy:

Język angielski dla dzieci

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej prowadzi zapisy dzieci na naukę języka angielskiego. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: 6-9 i 10-12 lat. Planowany początek zajęć to styczeń 2011r.
  Newsy:

Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Geograficznej

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza młodzież z Gminy Małkinia Górna na konkurs z wiedzy ekologiczno-geograficznej. Konkurs odbędzie się dnia 16 grudnia 2010r o godz. 13:00 w sali GOKiS. Forma konkursu – test ustny.

Konkurs prowadzi Teresa Żach, opiekun Koła Ekologiczno-Geograficznego EKO-ŻAK działającego przy GOKiS. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy.   

  Newsy:

Zajęcia taneczne

Poniżej podajemy terminy zajęć tanecznych w miesiącu grudniu. Zapraszamy.

3 XII 2010 17.45-18.45 SS, 18.45-19.45 dorośli
10 XII 2010 17.45-18.45 SS, 18.45-19.45 dorośli
17 XII 2010 17.45-18.45 SS, 18.45-19.45 dorośli

  Newsy:

Teatrzyk dla dzieci

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza dzieci na spotkanie z bajką "Wilk i Zając" w wykonaniu Teatru Art-Re. Będzie to nasz mały prezent mikołajkowy. Zapraszamy w niedzielę 5 grudnia o godz. 18:00.
  Newsy:

Warsztaty plastyczne "decoupage"

26 listopada odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych.  Na początek były to zajęcia wprowadzające, gdzie wykonywane były dwie prace (zdobienie lusterka, ozdobna zawieszka na drzwi).  Kolejne spotkanie z "decoupage" planujemy na wiosnę. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy.       foto
  Newsy:

Mamy Sztab WOŚP

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy informuje, że w dniu 5 listopada 2010r. w miejscowości Małkinia Górna, przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu utworzył się Sztab XIX Finału WOŚP. Sztab uzyskał zgodę na działanie w formach przewidzianych w zezwoleniu MSWiA na przeprowadzenie zbiórki, działa we własnym imieniu, jednakże na rzecz Fundacji. Celem zbiórki publicznej w dniu 9 stycznia 2011r. tj. w dniu XIX Finału jest zbieranie środków pieniężnych: DLA UROLOGII i NEFROLOGII DZIECIĘCEJ. Na początku grudnia powinny dotrzeć do nas ankiety dla Wolontariuszy. Dzieci i młodzież zainteresowane pracą na rzecz XIX Finału WOŚP, zapraszamy do kontaktu z Opiekunami Samorządów Uczniowskich, którzy utworzą listy chętnych i je nam przekażą.
  Newsy:

Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Geograficznej

18 listopada 2010r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej gościł uczestników kolejnego konkursu z wiedzy ekologiczno-geograficznej. Do konkursu zgłosiła się młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Małkini Górnej oraz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego. Prowadząca konkurs instruktor Koła Geograficzno – Ekologicznego P. Teresa Żach wysoko oceniła wiedzę uczestników, a zwyciężczynię wyłoniono niemalże w ostatnim pytaniu. Oto trójka najwyżej ocenionych: Tadko Oliwia, Antoniak Aleksandra i Adamczyk Kinga.

Po konkursie uczestnicy mile spędzili czas na zabawie tanecznej przy akompaniamencie P. Tadeusza Kopaniarza.

Laureaci otrzymali nagrody od Dyrektora GOKiS p. Andrzeja Sadowskiego, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Kolejny konkurs organizowany odbędzie się 16 grudnia 2010r. o godz. 1400 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, na który serdecznie zapraszamy młodzież z całej Gminy Małkinia Górna.

              Instruktor Koła                                                                 Geograficzno-Ekologicznego Teresa Żach         

  Newsy:

Bieg Niepodległości w Orle

13 listopada po raz pierwszy w naszej gminie z okazji Święta Niepodległości odbył się Bieg Niepodległości. Inicjatorem i organizatorem imprezy był leśniczy Arkadiusz Rosiński. Trasa biegu rozegranego w Orle na dystansie 5km prowadziła po ścieżkach i duktach leśnych. Imprezę współorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej. Na początek na trasę liczącą 500m wyruszyli uczniowie szkół podstawowych oraz osoby, które jeszcze nie czuły się na siłach pokonać główny dystans. Wśród „sprinterów” zwyciężyli Sebastian Gaś z UKS Victoria Brok oraz jego koleżanka klubowa Julia Kolosek.

Bieg główny ukończyło 28 osób w tym 4 płci pięknej. Najszybszym na niełatwej, pagórkowatej trasie okazał się Andrzej Piwoński przed Robertem Flancem, obaj z UOLKA Ostrów Mazowiecka, najniższy stopień podium zajął Wiesław Godlewski z Roch Jasienica. Wśród kobiet również zawodniczki UOLKI były bezkonkurencyjne, wygrała Magdalena Dębińska przed Angeliką Wardaszka, trzecia była Zuzanna Wańczyk z PUKS Młode Orły Nowy Dwór Mazowiecki. Zwycięzcy otrzymali trofea, a wszyscy uczestnicy skromne upominki, z rąk dyrektora GOKiS Andrzeja Sadowskiego. Oprócz przedstawicieli naszego powiatu w zawodach uczestniczyli mieszkańcy Warszawy i Lublińca. Najstarszym uczestnikiem Biegu Niepodległości był 62 letni Zbigniew Bejzemski, a najmłodszą 6 letnia Maja Wachowska. Trudom trasy nie sprostał jeden zawodnik, ale i na taką okoliczność organizator był przygotowany i do mety dowiozła go furmanka z napisem „KONIEC BIEGU”. Utracone kalorie uzupełniono pieczonymi na ognisku kiełbaskami, a zapału i dobrego humoru nie był w stanie ugasić nawet ciągle padający deszcz.                  foto

Ze sportowym pozdrowieniem

Arkadiusz Rosiński

  Newsy:

Wójt Gminy Marek Kubaszewski zaprasza mieszkańców Małkini Górnej na spotkanie, które odbędzie się 13 listopada 2010r o godz. 17:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej przy ul. Przedszkolnej 3.

                                                        Z poważaniem

                                                   Marek Kubaszewski

  Newsy:

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2010r. połączona grupa biegaczy z Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM pod opieką Żacha Andrzeja oraz biegaczy UKS Olimpia Prostyń pod opieką Jerzego Maliszewskiego uczestniczyła w Sztafecie biegowej z Małkini Górnej do Broku celem uczczenia 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość obchodów rozpoczęła wizyta biegaczy na audiencji u Proboszcza kościoła pw. Nawróceniem Św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej.

Później nastąpił start do sztafety. Grupa ponad dwudziestu biegaczy przebiegła ulicami Nurską, Ostrowską i Brokowską by osiągnąć metą przy kościele w Broku. Na całej trasie  mieszkańcy z szacunkiem odnosili się do manifestujących biegaczy oklaskując ich chart ducha i poświęcenie.

Sztafeta była wstępem do dalszych uroczystości, których głównym punktem była msza polowa na cmentarzu żołnierskim przy ul. Leśnej. Mszę celebrował ks. Proboszcz H. Stawierej przy współudziale wikariuszy z obu małkińskich parafii. Zakończeniem obchodów był przemarsz pod pomnik Marszałka J. Piłsudskiego.

więcej zdjęć

  Newsy:

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

18 listopada o godz. 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Zapraszamy.

  Newsy:

Zaproszenie

Arkadiusz Rosiński oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu pragną zaprosić Państwa do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w typowo sportowy sposób. W sobotę 13 listopada 2010 roku zorganizują po raz pierwszy w naszej gminnie Bieg Niepodległości. Liczymy na Państwa udział nie tytko jako kibiców, ale również uczestników biegów.

PROGRAM:

14:00 Przyjmowanie zapisów

14:55 Otwarcie Zawodów

15:00 Bieg otwarty na dystansie 0,5 km dla wszystkich

15:15 Bieg Niepodległości na dystansie 5km

16:00 Dekoracje

16:05 Ognisko

Bieg otwarty, na który Państwa szczególnie serdecznie zapraszamy ma być tym biegiem, w którym stawiamy nie na rywalizację sportową, ale na świetną zabawę. Zgłoszenia do biegu na 0,5 km i biegu na 5 km dokonujemy w dniu startu od godz. 14.00 w biurze zawodów w Leśniczówce Leśnictwa Orło.

Udział w biegach jest bezpłatny. Trasa prowadzić będzie duktami i ścieżkami leśnymi. Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 608688073.

  Newsy:

XII Jesienne Biegi Małkińskie wyniki

  Newsy:

Zajęcia taneczne - terminarz na październik

15, 22, 23 i 29 października wszystkie zajęcia o godz. 17:15. Zapraszamy.
  Newsy:

Zapraszamy na kurs języka rosyjskiego

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej ogłasza zapisy na kurs języka rosyjskiego. Zajęcia w dogodnych dla kursantów terminach ustalanych indywidualnie. Zapisy - telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy GOKiS.
  Newsy:

Koło Plastyczne zaprasza

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza dzieci na zajęcia w Kole Plastycznym. Spotkanie organizacyjne już w najbliższy piątek 8 października o godz. 15:30. Zajęcia prowadzi p. Joanna Sokołowska.
  Newsy:

XII Jesienne Biegi Małkińskie

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Urząd Gminy, Rockwool Polska zakład w Małkini Górnej oraz Małkiński Klub Biegacza TEAM zapraszają wszystkich chętnych od lat 3 do 103 na XII JESIENNE BIEGI MAŁKIŃSKIE.
Miejsce i termin zawodów: 16 październik (sobota) 2010r.- teren lasku małkińskiego za GOKiS
Rejestracja zawodników od godz. 9:30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej
• I bieg 10:45 Sztafeta rodzinna pracowników Rockwool, rodzic + dziecko, 400m + 200m
• II bieg 11:00 rocznik 1998-1996 – 1800m – dziewczęta biegną
razem z chłopcami, na mecie klasyfikacja oddzielna
• III bieg 11:20 rocznik 1999 i młodsi – 1000m – dziewczęta biegną
razem z chłopcami, na mecie klasyfikacja oddzielna
• IV bieg 11:30 Bieg główny rocznik 1995 i starsi– 5400m
Kategorie biegu głównego: open kobiet, open mężczyzn, weteranki (rocznik 1980 i starsze), weterani (rocznik 1975 i starsi), najszybszy z Gminy Małkinia Górna, najszybszy z firmy Rockwool, najstarszy uczestnik biegu.
Nagrody rzeczowe:
I bieg – dla wszystkich członków startujących rodzin
II, III, IV bieg – nagrody gwarantowane tylko dla zwycięzców każdej kategorii. Pozostałe nagrody do losowania spośród wszystkich startujących.
Nie przegap szansy. Przyjdź na zawody, na których za sam udział w biegu możesz wylosować nagrodę. Zaproś do udziału znajomych, zobaczysz jaką wspaniałą frajdą jest ruch na świeżym powietrzu.
Jeśli jeszcze nie startowałeś na zawodach biegowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej, to właśnie teraz jest szansa, abyś przeżył wspaniałą sportową przygodę.
Po zawodach rozdane zostaną również nagrody i medale za XI Grand Prix Małkini
w biegach przełajowych 2010r. oraz wylosowany zostanie rower górski.       lista osób uprawnionych do losowania roweru
  Newsy:

"Sprzątanie świata - Polska"

Jak co roku zapraszamy szkoły, firmy, a także inne zainteresowane instytucje oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w akcji „Sprzątanie świata - Polska”. W tym roku termin ogólnoświatowej akcji „Clean up the World” przypada na 17 – 19 września. Na terenie Gminy Małkinia sprzątanie odbędzie się w piątek 17 września. Niezbędne materiały będą do odbioru w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej od 15 września.
Jak zawsze prosimy nie tylko o przyłączenie się do akcji sprzątania, ale w pierwszej kolejności - o nieśmiecenie i pilnowanie, aby nie śmiecono! Nie tolerujmy tego - każde wykroczenie należy zgłaszać policji , straży gminnej lub w urzędzie gminy.

  Newsy:

Zajęcia taneczne

W następujących terminach odbędą się zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży: 17 września godz. 17:30-18:30 gr. łączona, 24 września godz. 15:00-16:00 gr. początkująca, 16:00-17:00 gr. średnio-zaawansowana, 1 października godz. 15:00-16:00 gr. początkująca, 16:00-17:00 gr. średnio-zaawansowana.
  Newsy:

Grand Prix 2010

17 września odbędzie się siódmy bieg z cyklu Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 15:00. Start do pierwszego biegu godz. 16:00. Będzie to ostatni bieg XI GP Małkini. Zapraszamy.           regulamin
  Newsy:

  Newsy:

Piknik na Chopina

Szanowni Państwo „Piknik Chopinowski” już za nami, kto był naszym gościem, wyniósł ze sobą bagaż niezapomnianych wrażeń i przeżyć artystycznych, a także miłe wspomnienia wspaniałej zabawy.

Od soboty minęło już kilka dni, a ja wciąż słyszę od Państwa słowa podziękowania za to, iż mogliście Państwo spędzić niezapomniane chwile na cudownej zabawie, okraszonej zarówno muzyką Chopina jak i świetnym jak zwykle występem zespołu ludowego „Małkinianka”. Słowa uznania słyszę także o występie pana Tadeusza Kopaniarza oraz kolegach z zespołu „AKORD”.         więcej

  Newsy:

  Newsy:

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza na wycieczkę autokarową do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjazd w dniu 20 sierpnia o godz. 7:30 z placu GOKiS. Z wyjazdu mogą skorzystać dzieci od lat 12 (obowiązkowo legitymacja szkolna) oraz osoby dorosłe. Cena 18zł, zgłoszenia do 12 sierpnia. Zapraszamy.

  Newsy:

Wilkasy 2010 – niezapomniane przeżycia

W dniach 5 – 18 lipca 2010r. trzy grupy zrzeszone w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej przebywały na obozie sportowym w Wilkasach k. Giżycka. Dzięki środkom z Programu Integracji Społecznej na wypoczynek mogły wyjechać dzieci aktywnie uczestniczące w życiu społecznym gminy Małkinia Górna, w sumie 45 osób.    więcej
  Newsy:

"GOK-ARTY" dla najmłodszych

Już od 2 sierpnia w ofercie GOKiS znajdą się gokarty napędzane siłą nóg. Pojazdy będą dostępne dla najmłodszych dzieci w przedziale wiekowym 4-11 lat. Gokartem można będzie pojeździć w bezdeszczowe dni w godz. pracy GOKiS na  przyległym placu. Cena 1/2 godz. - 3zł, 1 godz. - 5zł. więcej zdjęć

  Newsy:

Teatrzyk dla dzieci

4 sierpnia (środa) o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej będziemy ponownie gościć artystów Teatru ART-RE. Tym razem zaprezentują dzieciom spektakl pt. "Rubinowy Książe". Jest to piękna adaptacja jednej z mniej znanych baśni Wschodu. Córka szacha - Fatima zostaje żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo traci ukochanego.... Aby poznać zakończenie baśni zapraszamy na spektakl.

  Newsy:

Teatrzyk dla dzieci

21 lipca (środa) o godz. 15.00 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej, Teatr ART-RE wystawi spektakl dla dzieci pt. "Zaczarowany młynek". Bajka oparta na motywach legendy estońskiej uczy życiowych wartości. W przypadku złej pogody przedstawienie odbędzie się w sali. Zapraszamy.

  Newsy:

Nadbużańska Noc Świętojańska - koncerty Gwiazd

 

  Newsy:

Foto Galeria Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej

  Newsy:

Wyniki Biegu przełajowego NNŚ o Nagrodę Wójta Gminy Małkinia Górna

  Newsy:

OBÓZ SPORTOWY W WILKASACH

W dniu  2 lipca (piątek) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników, rodziców i opiekunów wyjazdu na obóz sportowy do Wilkas. Obecność obowiązkowa.

  Newsy:

ZEBRANIE WOLONTARIUSZY NNŚ

W dniu 22 czerwca o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się zebranie Wolontariuszy  Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej. Młodzież która wyraża chęć pomocy w organizacji festynu serdecznie zapraszamy.

  Newsy:

  Newsy:

Spławikowe Zawody Wędkarskie

W dniu 26 czerwca o godz. 6.00 w Wilczogębach na jez. Kotło odbędą się Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna w ramach festynu Nadbużańska Noc Świętojańska. Dojazd na zawody we własnym zakresie, wpisowe 20zł. Zapraszamy.

  Newsy:

Turniej Piłkarski NNŚ o Puchar Prezesa MKS

  Newsy:

Turniej Siatkarski NNŚ o Puchar Dyrektora GOKiS

  Newsy:

Bieg przełajowy NNŚ o Nagrodę Wójta Gminy Małkinia Górna

  Newsy:

Nadbużańska Noc Świętojańska nadchodzi

Już tylko kilka dni dzieli nas od głównej atrakcji lata jaką jest niewątpliwie Nadbużańska Noc Świętojańska. W tym roku będzie to już jej 11 edycja. Jak w latach ubiegłych przygotowaliśmy dla Państwa kilka koncertów, mamy nadzieję że każdy coś sobie wybierze. W tym roku zagrają dla Was: Feel, Papa D, Anima, Akcent, Skaner, Stasiek Wielanek oraz zespoły ludowe z naszą Małkinianką na czele. Noc Świętojańska nie może odbyć się bez obrzędu kupalnocki. W tym roku przybliży go nam Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka". Nie zabraknie również atrakcji sportowych, już dziś zapraszamy do udziału w turnieju piłkarskim, siatkarskim, zawodach wędkarskich i biegu przełajowym. Bądźcie z nami 26 i 27 czerwca 2010r. Zapraszamy.
  Newsy:

Koncert Chopinowski

W dniu 13 czerwca na godzinę 18:00 zapraszamy na Koncert Chopinowski. Ten koncert będzie się różnił od poprzedniego tym, że odbędzie się on w plenerze. Na scenie na placu GOKiS wystąpi pianistka Urszula Iżbicka – wieloletni pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zapraszamy.
  Newsy:

Grand Prix 2010

11 czerwca odbędzie się szósty bieg z cyklu Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 15:00. Start do pierwszego biegu godz. 16:00. Zapraszamy.           regulamin
  Newsy:

Zajęcia taneczne

W poniższych terminach odbywać się będą zajęcia taneczne: 11 czerwca godz. 16.40, 12 czerwca w godz. 14.15-18.00, natomiast 25 czerwca zajęcia w GIMNAZJUM.
  Newsy:

Dzień Dziecka

3 czerwca Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej wspólnie z Środowiskowym Ogniskiem Wychowawczym TPD w Małkini zorganizował Dzień Dziecka. Były gry, zabawy, konkursy z nagrodami w których dzieci chętnie brały udział. Najmłodsi mogli dać upust swojej energii na karuzeli, zjeżdżalni, dmuchanym zamku. O godzinie 16.00 na scenie odbył się wspaniały koncert młodzieżowej grupy "The Pupils" z Poznania. Nagrody dla dzieci ufundowała SLMW "ZACISZE" za które serdecznie dziękujemy.                                            <fotoreportaż>
  Newsy:

Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w przełajach - wyniki

 
  Newsy:

Koncert na Dzień Dziecka

3 czerwca godz. 16:00 plac GOKiS w Małkini Górnej

Ponadto od godz. 15:00 gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchańce, karuzela i stoiska handlowe. Nagrody dla dzieci funduje SLMW "ZACISZE".

  Newsy:

XI Mistrzostwa w biegach przełajowych

25 maja odbędą się Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Małkinia Górna w biegach przełajowych. Zawody rozegrane zostaną już po raz jedenasty. Listy startowe należy przesłać do 22 maja na adres joger@wp.pl Regulamin
  Newsy:

Koncert pamięci Jana Pawła II

Wójt Gminy Małkinia Górna i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zapraszają 16 maja 2010r na koncert w wykonaniu artystów Warszawskiej Opery Kameralnej. Koncert upamiętniający V rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II oraz pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem - odbędzie się o godz. 11.00 w Kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, następnie ok. godz. 12.30 w Kościele p.w. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej.
  Newsy:

Grand Prix 2010

7 maja odbędzie się piąty bieg z cyklu Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 15:00. Start do pierwszego biegu godz. 16:00. Zapraszamy.           regulamin
  Newsy:

Konkurs Ekologiczny

W dniu 6 maja odbył się mini Konkurs z wiedzy ekologicznej, geograficznej i przyrodniczej. Zwycięzcami okazali się: Aleksandra Adamska, Łukasz Roguski i Oliwia Tadko. Gratulujemy wszystkim uczestnikom posiadanej wiedzy, a chętnych ją zdobyć zapraszamy na kolejny konkurs w dniu 17.06.2010r.
  Newsy:

Fitness Outdoor także w Małkini

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do korzystania z nowego wyposażenia jakim jest Outdoor Fitness. Jest to linia stalowych, bezobsługowych urządzeń sprawnościowych. Służą one do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Zalety siłowni na wolnym powietrzu: wpływa pozytywnie na zdrowie i układ krążenia, wzmacnia kondycje fizyczną i koordynację, jest dostępna dla każdego (dzieci i ich rodziców, młodzieży, osób starszych, osób niepełnosprawnych, poprawia nastrój, wycisza wewnętrznie poprzez naturalne otoczenie, ułatwia nawiązywanie i utrwalanie kontaktów międzyludzkich, przy odpowiednim doborze ćwiczeń działa rehabilitacyjnie.

  Newsy:

Fotorelacja

  Newsy:
  Newsy:

V Turniej Oldbojów o Puchar Prezesa MKS

  Newsy:

  Newsy:

Grand Prix 2010

23 kwietnia odbędzie się czwarty bieg z cyklu Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 15:00. Start do pierwszego biegu godz. 16:00. Zapraszamy.           regulamin
  Newsy:

Rok 2010  Rokiem Chopinowskim

W 200 rocznicę urodzin wspaniałego, polskiego kompozytora Fryderyka Chopina Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza 18 kwietnia 2010r. o godz. 17:00, na Koncert Pieśni Chopinowskich. W koncercie wystąpią: słynna polska śpiewaczka operowa dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska – sopran, Mariusz Ciołko – piano, Anna Przewłocka – sopran, Monika Sasinowska – sopran, Przemysław Kummer – bas, baryton.

            więcej            Pierwszy koncert

  Newsy:

  Newsy:

  Newsy:

Rok 2010  Rokiem Chopinowskim

W 200 rocznicę urodzin wspaniałego, polskiego kompozytora Fryderyka Chopina Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza na cykl koncertów, które uświetnią obchody Roku Chopinowskiego. Pierwszy z serii koncertów odbył się w dniu 21 marca. W tym dniu wystąpiło trio smyczkowe „CANTABILE” z programem „Dzieła kameralne w twórczości Fryderyka Chopina”. W programie znalazły się takie utwory Chopina jak: Polonez A-dur op. 40 nr 1, Nokturn op. 55 nr 1, pieśni „Życzenie”, „Wiosna”, „Nie ma czego trzeba” i wiele innych wspaniałych dzieł znakomitego pianisty.

Wykonawcy: Dariusz Kołtyś – I skrzypce, Paulina Dolega - II skrzypce, Katarzyna Barteczek – piano oraz gościnnie Piotr Wilk – pianista.                     więcej            koncert

  Newsy:

Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna

W dniu 11 marca 2010 r. odbył się XII konkurs pt. „Wiedza o Gminie Małkinia Górna”. 54 uczestników w trzech kategoriach wiekowych postanowiło sprawdzić swoją wiedzę o Gminie Małkinia Górna  w zakresie wiadomości dotyczących własnej wiedzy z obserwacji środowiska, przyrody, zabytków, kultury, historii, życia ludzi, ciekawych zjawisk.

Główną organizatorką konkursu była p. Teresa Żach, opiekunka Koła Ekologiczno-Geograficznego  EKO-Żak, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej. Tradycyjnie w marcu młodzież z Gminy Małkinia Górna przybywa do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu aby w formie testowej sprawdzić swoją wiedzę oraz uzupełnić wiadomości , o których być może dowiedziała się tu po raz pierwszy. Taki konkurs to promocja wiedzy o „naszej małej ojczyźnie”.

Punktem kulminacyjnym spotkania było ogłoszenie laureatów  i wręczanie nagród. Zwycięzcy zostali nagrodzeni wspaniałymi książkami ufundowanymi przez p. Dyrektora GOKiS Andrzeja Sadowskiego. Poza tym każdy uczestnik konkursu otrzymał okolicznościowy upominek. Nauczyciele za przygotowanie uczniów do konkursu zostali wyróżnieni dyplomami. W kategorii szkół podstawowych należy podkreślić wspaniałe przygotowanie tematyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Glinie, którzy zabrali ze sobą połowę nagród. W kategorii szkół gimnazjalnych klasą dla siebie byli uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr1 w Małkini Górnej zdobywając wszystkie trzy nagrody.

W trakcie pisania prac konkursowych uczestnicy skorzystali ze wspaniałego gestu p. Danuty Burakowskiej, która swoimi wyrobami cukierniczymi zadowoliła każdego uczestnika konkursu. W imieniu uczestników konkursu dziękujemy.

wyniki                foto

  Newsy:

Turniej Zakładów Pracy

Dobiegł końca Turniej Zakładów Pracy Gminy Małkinia Górna. Po raz kolejny najwszechstronniejszą drużyną okazał się zespół B.D. Art. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci zakładu Rockwool, na trzecim pracownicy P.P.H.U. A. Polak. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju. Na kolejny zapraszamy już jesienią.           wyniki           galeria
  Newsy:

Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza w dniu 11 marca (czwartek) 2010r o godz. 13.00 na XII edycję Konkursu "Wiedzy o Gminie Małkinia Górna". Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy I – III, II kategoria – klasy IV – VI, III kategoria –  gimnazjum. Będzie to test pisemny, z zakresu wiedzy z obserwacji środowiska, przyrody, zabytków, kultury, historii, życia ludzi, ciekawych zjawisk naszej Gminy.
  Newsy:
  Newsy:

Zapraszamy na KULIG

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na kulig. Koszt 15zł, w cenie dojazd, sanie, ognisko z kiełbaskami i ciepłe napoje. Wyjazd z GOKiS 5 lutego o godz. 10:30. Zapisy do godz. 14:00, 4.02.2010r - ilość miejsc ograniczona.   - zdjęcia w galerii
  Newsy:

Turniej Zakładów Pracy

W dniu 31 stycznia ruszyły rozgrywki w Turnieju Zakładów Pracy Gminy Małkinia Górna. Do rywalizacji stanęło 5 reprezentacji następujących zakładów: B.D. Art., Rockwool, Ajinomoto, P.P.H.U. A. Polak, P.H.U. Hast Kuciel. Pierwszą rozegraną konkurencją była koszykówka, której wyniki podajemy poniżej. Następne spotkanie pod siatką 14.02.2010r. Zapraszamy.         wyniki           galeria
  Newsy:


Zapraszamy do korzystania z lodowiska z możliwością wypożyczenia łyżew za okazaniem dokumentu tożsamości. Cena 1godz. 3zł, 2godz. 5zł. W ferie wypożyczalnia czynna: poniedziałek 8:00-18:00, wtorek-piątek 8:00-19:00, sobota-niedziela 12:00-19:00.

  Newsy:

Turniej Zakładów Pracy

31 stycznia ruszają rozgrywki w Turnieju Zakładów Pracy. W Turnieju mogą wziąć udział zakłady pracy prowadzące działalność na terenie Gminy Małkinia Górna. Turniej rozegrany zostanie w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr2 w następujących terminach: 31 stycznia, 14 luty i 7 marca, początek zawsze o godz. 10:00. Zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów.
  Newsy:

Grand Prix 2010

22 stycznia rusza  XI edycja Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 13:20. Start do pierwszego biegu godz. 14:20. Zapraszamy.           regulamin
  Newsy:

18 Finał WOŚP

10 stycznia po raz kolejny przyłączyliśmy się do Orkiestry Jurka Owsiaka. Małkiniacy pokazali, że nie jest im obojętne zdrowie dzieci. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się nam zebrać: 12161,06 zł, 19 €, 12 $, 35,55 litra krwi oraz 33 osoby podpisało deklaracje przekazania szpiku kostnego. Dziękujemy serdecznie wszystkim Państwu, Wolontariuszom i ich Opiekunom, Krwiodawcom i Paniom z Punktu Krwiodawstwa, Panu Wójtowi Gminy Małkinia Górna, Pani Burmistrz Miasta Brok, Policji, Firmie AJINOMOTO, Firmie B.D. ART.
  Newsy:

XII Spotkanie ze Św. Mikołajem - foto

 
  Newsy:

Zostań dawcą szpiku

 Wspólnie z Fundacją Urszuli Jaworskiej zapraszamy chętnych do pobrania próbek do banku dawców szpiku. Akcja prowadzona będzie 10 stycznia 2010r od godz. 9.00 do 17.00 w Gminny Ośrodku Kultury i Sportu.
  Newsy:

18 Finał Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy

10 stycznia po raz kolejny zagra w Małkini Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Lokalny sztab WOŚP działający przy  Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu liczy 57 wolontariuszy z gmin Małkinia i Brok. Od godz. 9:00 do 17:00 na terenie Gminy Małkinia przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Orkiestry. W tych też godzinach w sali GOKiS, czynny będzie punkt krwiodawstwa oraz pobieranie próbek do banku dawców szpiku  Wolontariusze kwestujący na ulicach Małkini  od godz. 10:00 będą mogli posilić się, wypić gorącą herbatę i ogrzać się w GOKiS. Ponadto o 18.00 odbędzie się koncert a o 19.30 licytacja gadżetów WOŚP. O godz. 20:00 połączymy się z całą Polską w „światełku do nieba”. Cały dochód uzyskany w zbiórce publicznej przeznaczony zostanie dla dzieci z chorobami onkologicznymi.
  Newsy:

XII Małkińskie Spotkanie ze Św. Mikołajem

 

9 stycznia 2010r. o godz. 11,00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr2 w Małkini Górnej odbędzie się XII Małkińskie Spotkanie ze Św. Mikołajem. W programie: zabawa z Mikołajem, piosenki, tańce, konkursy z nagrodami. Na Spotkanie zapraszają Wójt Gminy Małkinia Górna, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu  oraz sponsorzy.

  Newsy:

Archiwum 2009

  Newsy:

Archiwum 2008

  Newsy:

Archiwum 2007

  Newsy:

Archiwum 2006

  Newsy:

Archiwum 2005