Newsy:

Gminny Wieczór Wigilijny

 
  Newsy:

Najlepsza Potrawa Wigilijna

W dniu 20 grudnia odbył się konkurs "Najlepsza potrawa wigilijna". Zgłoszonych zostało 15 potraw w 3 kategoriach: potrawy z ryb i śledzi, potrawy mączne i warzywne, ciasta. W wyniku oceny przez komisję konkursową wszystkich potraw wg załączonych do regulaminu konkursu kryteriów I-sze miejsce w poszczególnych kategoriach zdobyły Panie: Gawkowska Maria - za rybę faszerowaną, Deniszewska Marta - za pierożki z kozim serem oraz Ruszkiewicz Agnieszka - za ciasto marchewkowe. Pozostałe uczestniczki  otrzymały nagrody pocieszenia wraz z podziękowaniem za udział w konkursie.   >>galeria<<
  Newsy:

Nagradzamy Świąteczne Anioły

W dniu 21 grudnia podczas Gminnego Wieczoru Wigilijnego na hali sportowej przy SP Nr2 odbędzie się rozdanie nagród za konkurs pt. "Świąteczne Anioły". Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy ciekawych pomysłów, a osoby niżej wymienione zapraszamy po odbiór nagród i wyróżnień: Emilia Tarnowska, Kinga Baczewska, Olga Adamska, Jakub Sówka, Natalia Decyk, Sebastian Filipiak, Maksymilian Małecki, Oliwier Antoniak, Martyna Szulęcka, Aleksandra Federczyk, Klaudia Rukat, Anna Kucharek, Sandra Werner, Iwona Szulęcka, Emilia Rukat, Gabriela, Zofia i Aleksandra Perzan, Oliwia Ratyńska, Małgorzata Koroś, Paulina Rukat i Julia Radzio.   >>galeria<<
  Newsy:

Pokaz iluzji Marty Jasińskiej

5 grudnia w naszych skromnych progach gościliśmy iluzjonistkę Martę Jasińską. Pokaz odbył się z okazji zbliżających się Mikołajek. Zebraną publiczność przywitał i poczęstował słodyczami dyrektor GOKiS Andrzej Sadowski, a później była już tylko zabawa na całego...   >>foto<<
  Newsy:

Świąteczne Anioły

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt.: ,,ŚWIĄTECZNE ANIOŁY”.

1. Konkurs obejmuje grupy wiekowe: 5-8, 9-11 i 12-15 lat.
2. Cele konkursu:

- rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży;
- powszechna prezentacja różnorodnego dorobku młodzieży szkolnej w tej dziedzinie;
- kultywowanie tradycji świątecznych.

3. Uczestnicy dostarczają pracę do dnia 13 grudnia 2013r, zaopatrzone w następujące informacje: imię i nazwisko, klasa, wiek, szkoła.
4. Pracę wykonujemy jako formę przestrzenną dowolnej wielkości z : papierów dekoracyjnych, słomy, siana, traw, sznurków, masy solnej, itp.
- do przyklejania prosimy używać trwałego kleju
- prace niesamodzielne nie będą oceniane
- prace do zawieszenia muszą posiadać zawieszkę
5. Kryteria oceny:
- oryginalność pomysłu
- staranność wykonania
- efekt estetyczny
- dobór materiału
6. Prace nie podlegają zwrotowi.
7. O terminie i miejscu wręczania nagród zawiadomimy na stronie GOKiS Małkinia. Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół Gminy Małkinia Górna.

  Newsy:

Najlepsza Potrawa Wigilijna

Stowarzyszenie "Małkiński Krąg", Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Ostrowi Maz. zapraszają do udziału w konkursie na "Najlepszą Potrawę Wigilijną". Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie najlepszych potraw wigilijnych oraz poznawanie i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Konkurs pod patronatem Wójta Gminy Małkinia Górna odbędzie się 20 grudnia o godz. 15.00 w sali GOKiS w Małkini Górnej ul. Przedszkolna 3. Zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i pobrania karty zgłoszeniowej.
  Newsy:

Zarejestrowaliśmy Sztab WOŚP

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę, aby GOKIS w Małkini Górnej, utworzył Sztab 22 Finału WOŚP. Fundacja prosi o pomoc we wszystkich przedsięwzięciach podejmowanych przez małkiński Sztab.  Młodzież, która chcą zostać Wolontariuszem WOŚP, zapraszamy do kontaktu z Samorządami Szkolnymi, które prosimy o zbieranie wypełnionych ankiet oraz zdjęć w zapisie cyfrowym i dostarczenie ich do naszego Sztabu do 15 listopada. ankieta wolontariusza
  Newsy:

11 Listopada w "naszym" obiektywie

  Newsy:

XV Jesienne Biegi Małkińskie

  Newsy:

Zapraszamy na zajęcia

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu informuje, że z początkiem października ruszyły zajęcia w następujących  kołach: ekologiczno-przyrodniczym (czwartek godz. 14:00), plastycznym (środa godz. 14:30 dla gr. młodszej, dla gr. starszej od godz. 15:30), kulinarnym (piątek godz. 14:30), muzycznym (codziennie, w godzinach ustalanych indywidualnie), Klubie Biegacza "TEAM" (piątek godz. 16:00 i poniedziałek godz. 17:00 na hali sportowej w SP Nr2) oraz kole jęz. angielskiego (wtorek godz. 13:15 dla kl. I-II, godz. 14:00 dla kl. III-IV). Zapraszamy
  Newsy:
  Newsy:

Grand Prix 2013

13 września odbędzie się ostatni bieg z cyklu XIV Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 15:00. Start do pierwszego biegu o godz. 16:00.  Zapraszamy. więcej
  Newsy:

<<foto>>

  Newsy:

  Newsy:

Teatrzyk dla dzieci

  Newsy:

Teatrzyk dla dzieci

16 lipca o godz. 16:00 Teatr ART-RE z Krakowa zaprezentuje spektakl teatralny pt. "Cyrkowe wyczyny klauna i dziewczyny". W imieniu aktorów i własnym zapraszamy dzieci i ich opiekunów do udziału w przedstawieniu. Wstęp wolny.                        <plakat>
  Newsy:

Kolejna akcja krwiodawstwa

14 lipca (niedziela) odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa. Krwiobus będzie czekał na placu GOKiS w godz. 9:00 - 13:30. Zapraszamy.                            <więcej>
  Newsy:

Wyniki biegu o Nagrodę Wójta Gminy Małkinia Górna

  Newsy:

Dziękujemy za Nadbużańską Noc Świętojańska

Organizatorzy festynu Urząd Gminy w Małkini Górnej z panem wójtem Markiem Kubaszewskim i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu z dyrektorem Andrzejem Sadowskim dziękują: Międzygminnemu Związkowi Ziemia Ostrowska, pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej.
Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, którymi w tym roku byli: PALAZZI event catering, Spółka B.D. Art Pęscy, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Fabryka Mebli FORTE, AJINOMOTO, RYLEX Stanisław Leoniak, KEFAL Kempisty S.J., Hurt Detal Romuald Rolek, MADO Andrzej Mróz, UNIQA Przedstawicielstwo w Ostrowi Maz., FHU Piotr Dębowiak, FHU Linsky Sklep Komputerowy, PHU Sebastian Rytel, Spółka DUET Leoniak Grzelak, Bank PEKAO SA Ostrów Maz., Drukarnia Wiktoria, Usługi Transportowe Krzysztof Pyrgiel, FHU DiD Izabela Piasecka, PHU Tomasz Pyrgiel, ALDAR Meble Alicja Pyrgiel Dariusz Pliszka, Zawistowski Tadeusz OGROBUD, PKP Energetyka, AVON Elwira Gałązka, Lody Tradycyjne Firma DEC Sterdyń, Rockwool Polska.
Serdecznie dziękujemy za współpracę patronom medialnym: Tygodnikowi Ostrołęckiemu, Małkińskiemu Serwisowi Internetowemu, Ostrowskiemu Portalowi Internetowemu, Małkińskiej Telewizji Kablowej.

Dziękujemy także za pomoc wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę festynu w tym: Policjantom z Małkini Górnej i Ostrowi Maz., Straży Gminnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Społecznej Straży Rybackiej, p. Joannie Sokołowskiej, Arkadiuszowi Rosińskiemu, Bogdanowi Ojdana, Andrzejowi i Teresie Żach, Wiesławowi Zalewskimu oraz Sylwestrowi Sierocie i Arkadiuszowi Borowemu..
Podziękowania kierujemy również do wykonawców, zespołów i wszystkim pozostałych osób, które przyczyniły się i pomogły przy organizacji i prowadzeniu tego pięknego festynu.
  Newsy:

Nadbużańska Noc Świętojańska

  Newsy:

Wieczorek Poetycki Pani Haliny Chełstowskiej

 

  Newsy:

75-lecie Małkińskiego Klubu Sportowego

 
  Newsy:

75-lecie Małkińskiego Klubu Sportowego

  Newsy:

Grand Prix 2013

24 maja odbędzie się piąty bieg z cyklu XIV Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 15:00. Start do pierwszego biegu o godz. 16:00.  Zapraszamy. więcej
  Newsy:

Uwaga Zespoły Muzyczne

Jest możliwość prezentacji w sobotę 22 czerwca 2013r, podczas festynu Nadbużańska Noc Świętojańska. Jeżeli czujecie się na siłach i nie brak wam odwagi zagrania na dużej scenie, to czekamy na Wasze zgłoszenia.
  Newsy:

Nadbużańska Noc Świętojańska

Już niespełna miesiąc dzieli nas od kolejnej edycji Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej. W tym roku festyn odbędzie się w dniach 22 i 23 czerwca 2013. W sobotę na scenie zaprezentuje się Jula, laureatka nagrody słuchaczy radia RMF MAXXX, nagrody internautów oraz nagrody publiczności na festiwalu TOP Trendy 2012, a także uczestniczka programu "Bitwa na głosy". Jej największe przeboje to: "Nie zatrzymasz mnie" i "Za każdym razem".
W niedzielę natomiast wystąpi zespół Weekend, którego przedstawiać nie trzeba, a jego największy przebój "Ona tańczy dla mnie" bije rekordy popularności wśród fanów muzyki Discopolo.
  Newsy:

Grand Prix 2013

19 kwietnia odbył się czwarty bieg z cyklu XIV Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Zapraszamy do galerii i zapoznania się z klasyfikacją.
  Newsy:

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ogólnopolska kampania edukacyjna skierowana jest na właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. "Elektroodpady - proste zasady".
Kto w tym dniu dostarczy do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Małkini Górnej zużyty sprzęt elektrotechniczny i elektroniczny otrzyma sadzonkę drzewka.
Po odbiór sadzonek, z potwierdzeniem zdania sprzętu prosimy zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Dzieci z Koła Ekologicznego pod opieką p. Teresy Żach rozdawać będą broszurki nt. segregacji odpadów. W GOKiS w dniach 22.04-30.04 w zamian za 10 baterii, otrzymacie Państwo sadzonkę. (Ilość sadzonek ograniczona).
Dzień Ziemi to międzynarodowa akcja promująca postawę proekologicznych zachowań w społeczeństwie. Święto obchodzone jest w Polsce od 1990 roku. Szacuje się, że obecnie w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi na świecie bierze udział ok. 200 mln osób z ponad 140 krajów.
  Newsy:

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół życzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.
  Newsy:

Pisanka Wielkanocna wystawa prac

W dniach 27-29 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbywa się wystawa prac, które wpłynęły na konkurs pt. "Pisanka Wielkanocna". Równorzędne nagrody otrzymali: Sylwia Dobrowolska, Stanisław Kaczmarek, Wiktoria Sienicka i Oliwier Kamiński wszyscy z SP Nr 2 oraz Klaudia Skonieczna SP Orło. W kat. przedszkole nagrodzono: Julię Steć, Marikę Siwek, Maję Sierota i Kacpra Chojeckiego. Po odbiór nagród zapraszamy 10 kwietnia na godz. 15:30. Uczestników konkursu zainteresowanych odbiorem swoich prac zapraszamy po świętach.     >>foto<<
  Newsy:

Grand Prix 2013

W dniu 8 marca odbędzie się trzeci bieg z cyklu XIV Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 15:00. Start do pierwszego biegu o godz. 16:00.  Zapraszamy. więcej
  Newsy:

Wiedza o gminie Małkinia Górna

28 lutego 2013r w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbył się konkurs pt.: Wiedza o Gminie Małkinia Górna. W konkursie wystartowało 48 uczestników. Najwszechstronniejszą wiedzą o naszej gminie, jej faunie i florze oraz ciekawostkach wykazali się: w kat. kl. I-III: Natalia Majewska, Karolina Sobol i Jakub Zalewski, w kat. kl. IV-VI: Patrycja Barcińska, Dominika Tomaszewska i Marta Kochańska, w kat. gimnazjum: Monika Rybnicka, Magdalena Adrianik i Piotr Pierzchanowski.  >>foto<<
  Newsy:

Turniej Zakładów Pracy regulamin

Tabela wyników           FOTO

  Newsy:

2013 Rokiem Juliana Tuwima

25 lutego 2013r o godz. 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbył się Konkurs Recytatorski utworów Juliana Tuwima. Konkurs skierowany był do uczniów oddziałów zerowych, którzy recytowali jeden utwór autorstwa Tuwima oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieli za zadanie wyrecytować dwa utwory poety. W konkursie udział wzięło ponad 60 recytatorów. W kat. "0" nagrodzono: Roksanę Przywoźną, Oliwiera Antoniaka i Szymona Suskiego, w kat. Szkół Podstawowych: Wiktorię Kalininę, Natalię Borową, Aleksandrę Wiśniewską, Małgorzatę Koroś, Olwię Kulesza i Agnieszkę Adamską, w kat. Gimnazjum: Paulinę Zaręba, Monikę Gąsior i Olgę Adamską. Ponadto wyróżniono: Amelię Kosowską, Daniela Decyka, Nikolę Kędzierską i Mateusza Janiaka.   >>foto<<
  Newsy:

Rozwiązanie Sztabu WOŚP

Siema Wolontariusze. Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie za XXI Finał WOŚP i informację o rozwiązaniu naszego sztabu. Zapraszamy Was na ostatnie spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godz. 15:00. Mamy dla Was kilka drobiazgów.
  Newsy:
  Newsy:
  Newsy:

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

20 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszej Gminy. Do udziału zgłosiło się dwunastu solistów i dwa zespoły wokalno-instrumentalne. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: w kat. Szkół Podstawowych I miejsce zajęła Gabriela Steć (SP nr2 w Małkini Górnej), II miejsce Julia Majewska (SP nr2 w Małkini Górnej), III miejsce Kamila Kochańska (SP w Glinie), wyróżnienie otrzymał Paweł Rogoziński (SP w Prostyni), w kat. Gimnazjów wyróżnienie otrzymała Olga Adamska (PG nr2 w Małkini Górnej), w kat. powyżej 16 lat wyróżnienie otrzymał Michał Kazimierczyk. Wyróżnienia przyznano zespołom : "Gimnazjalistom z Prostyni" i "Scholi Młodzieżowej parafii Trójcy Przenajświętszej w Prostyni". Serdecznie gratulujemy.                                                    <<foto>>

  Newsy:

XXI Finał  WOŚP - rozliczenie

13 stycznia  kolejny raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na naszych ulicach kwestowało 60 wolontariuszy, którym dzięki Państwa hojności udało się zebrać 11311,46zł. W GOKiS gdzie mieścił się małkiński sztab od rana na Krwiodawców czekał "Krwiobus", którym wyjechało do RCKiK w Warszawie 26,55L krwii. Oprawę muzyczną podczas imprezy zapewnił DJ Slim. O godz. 19:15 rozpoczęła się licytacji gadżetów WOŚP, z której uzyskaliśmy 535zł. Tradycyjnie o 20:00 odbyło się "Światełko do nieba" ufundowane przez Wójta Gminy Małkinia Górna. Nasz sztab prowadził też Aukcje Allegro, na których dostępne były usługi małkińskich przedsiębiorców. Uzbieraliśmy tu 654,50zł.  W sumie nasz sztab podczas XXI Finału WOŚP zebrał: 12500,96zł; 6,30$; 24,86. Dziękujemy: Wolontariuszom, Wójtowi Gminy Małkinia Górna p. Markowi Kubaszewskiemu, Krwiodawcom, P. Komendant Ewie Ruszkowskiej oraz Policjantom z KP Małkinia Górna, p. Katarzynie Oczkowskiej PBH BILANS, p. Wiesławie Zadrożnej Studio Urody Sublime, p. Mirosławowi Dylewskiemu MSI i ARIUH,  p. Wojciechowi Kruszewskiemu Pizzeria Voyage, p. Przemysławowi Łabędzkiemu Kebab Pokusa, p. Beacie Brzózka Salon Kosmetyczny, p. Alinie Wrzosek Auto Gaz, p. Halinie Kamińskiej Zajazd Pod Sosnami, p. Małgorzacie Polak Sun Rays, firmom B.D. ART Pęscy S.J. i AJINOMOTO Poland Sp. z o. o.  oraz wszystkim, którzy wsparli tegoroczny Finał. >nasza galeria<
  Newsy:

XIV Grand Prix Małkini w biegach przełajowych

Zdj&eogon;cieNa zaproszenie do udziału w XIV Grand Prix Małkini w biegach przełajowych 2013r. odpowiedziało 84 biegaczy, którzy zmagali się w pięknym leśnym plenerze na trasie biegowej lasku małkińskiego położonego za Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu. GOKiS od czternastu lat nieprzerwanie organizuje dla wszystkich chętnych zawody biegowe.
Trudna śnieżna trasa na pewno nie ułatwiała łamania życiówek. Kiedy termometr pokazuję -50C, jest dużo śniegu, to niewielu ma ochotę na bieganie...  >więcej<   >galeria<
  Newsy:

XXI Finał  WOŚP

W niedzielę 13 stycznia po raz XXI zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W godz. 8:00-17:00 przeprowadzona będzie kwesta uliczna z przeznaczeniem na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Na placu GOKiS w godz. 9:00-13:30 Honorowi Krwiodawcy będą mogli oddać krew w "Krwiobusie". Finał Orkiestry przewidziano na godz. 18:00. O muzyczny klimat podczas imprezy zadbają DJ Magnus i DJ Slim. O godz. 19:15 zapraszamy do licytacji gadżetów WOŚP, a o 20:00 na "Światełko do nieba".
  Newsy:

Z okazji 150 Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza w dniu 25 stycznia 2013r o godz. 12:00, do udziału w Konkursie na powyższy temat. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Małkinia Górna. Jego uczestnicy mają za zadanie w czasie 3-5 minut opowiedzieć o przyczynach, przebiegu i skutkach Powstania Styczniowego. Zwycięzcę wyłoni jury, w składzie którego będzie m.in. historyk i polonista. Zgłoszenia do Konkursu przyjmujemy do 21 stycznia br. Zapraszamy. >regulamin<
  Newsy:

Zebranie Sztabu WOŚP

10 stycznia o godz. 14:30 odbędzie się zebranie Wolontariuszy Sztabu WOŚP. Podczas zebrania rozdamy puszki i identyfikatory. Obecność obowiązkowa.
  Newsy:

Grand Prix 2013

W dniu 11 stycznia odbędzie się pierwszy bieg z cyklu XIV Grand Prix Małkini w biegach przełajowych. Rejestracja zawodników od godz. 14:15. Start do pierwszego biegu o godz. 15:15.  Zapraszamy.
  Newsy:

Zapraszamy na lodowisko

Zapraszamy do korzystania z lodowiska z możliwością wypożyczenia łyżew za okazaniem dokumentu tożsamości. Cena 1godz. 3zł, 2godz. 5zł. Wypożyczalnia czynna: poniedziałek 10:00-18:00, wtorek-piątek 10:00-19:00, sobota-niedziela 14:00-19:00.

  Newsy:

Przegląd kolęd i pastorałek

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza do udziału w Przeglądzie  kolęd i pastorałek. Przegląd odbędzie się 20 stycznia 2013r, adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klasy IV – VI, gimnazjum i starszej młodzieży mieszkającej na terenie gminy Małkinia Górna. Zapraszamy do wypełnienia karty zgłoszeniowej i zapoznania się z regulaminem.
  Newsy:

Archiwum 2012

Archiwum 2011

Archiwum 2010

Archiwum 2009

Archiwum 2008

Archiwum 2007

Archiwum 2006

Archiwum 2005